katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio pro vlídný domovVysílání Radia Proglas v týdnu od 19. 6. do 25. 6. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 20. června v 18.00 mši svatou za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 22. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 24. června v 7.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 25. června v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně – Lesné.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

V neděli zveme k modlitbě rodin v 18.00.

V 10. pořadu vzdělávacího cyklu Dějiny křesťanského výtvarného umění nám historik umění prof. Jan Royt, CSc. představí velkolepou barokní epochu. Bude hovořit o barokním umění Itálie, Francie, Nizozemí, Anglie a dalších zemích , kam baroko proniklo. V pondělí 19. června v 16.00 .

Chebský mobilní hospic sv. Jiří nabízí zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči a podporu umírajícím a jejich rodinám, aby ti, kteří si to přejí, mohli závěr svého života prožít se svými nejbližšími v domácím prostředí tak, že toto období budou vnímat jako přirozenou a smysluplnou součást svého života. O práci a životě v mobilním hospici hovoří v pořadu plzeňského studia Hroznata redaktor Pavel Říha s ředitelkou Alenou Votavovou i klienty hospice. V úterý 20. června od 20.15.

Josef Zíma , legendární zpěvák, herec a moderátor letos v květnu oslavil 85 narozeniny. O životě, kterému dominovala hudba, o sportu, který byl jeho vášní a o radosti, se kterou dodnes stojí na pódiu před svými posluchači, bude hovořit v pořadu Vítejte, senioři! Ve středu 21. června v 9.30 .

Ve čtvrtek 22. června od 20.00 naladíte přímý přenos pořadu Všude je doma v rámci jubilejního 20. ročníku letních folklórních večerů F SCÉNY 2017 v Brně.

Modrý klíč je nestátní nezisková organizace poskytující dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením sociální služby. Byl založen z iniciativy rodičů postižených dětí v roce 1991. Naším hostem bude zástupce ředitelky Mgr. Radovan Netušil a téma je jasné. Jak fungují, co všechno nabízejí svým klientům. V pátek 23. června v 9.30 .

Hudební svět si letos připomíná 250. výročí úmrtí německého barokního skladatele Georga Philippa Telemanna . Jeho osobnost, život a dílo nám v rámci týdeníku Oktáva přiblíží muzikoložka paní Jana Slimáčková. V pátek 23. června v 16.55 .

V pořadu Dotýkání světla jsme hovořili s převorem konventu Hospitálského řádu sv. Jana z Boha - Milosrdných bratří v Brně, s bratrem Martinem Richardem Mackem. Otázky směřovaly především na světce a zakladatele řádu milosrdných bratří, tedy na sv. Jana z Boha a na jeho poselství a příklad pro tuto dobu. Uslyšíte v pátek 23. června ve 20.15 .

Odevzdávám se ti a přijímám tě ... dokument o svátosti manželství. V dokumentu z cyklu Mezi slovy hovoříme se třemi manželskými páry o jejich vztahu, jeho začátcích a vývoji, o důležitosti tolerance a úcty k partnerovi, o předmanželských přípravách. Oslovili jsme i manželský pár a kněze, kteří snoubence na společný život připravují. Poslouchejte v sobotu 24. června ve 22.10 .
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest