katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio pro vlídný domovVysílání Radia Proglas v týdnu od 26. 6. do 2. 7. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 27. června v 18.00 mši svatou z Radia Lumen, ve čtvrtek 29. června v 9.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, v pátek 30. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 2. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

V pátek se můžete po 15. hodině připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství.

Podruhé se letos setkáme, abychom si řekli, co nového se událo v Likvidaci lepry. Našimi hosty u mikrofonu budou P. Stanislaw Góra a Lubomír Hajas. Vzpomeneme osobnost zakladatele Likvidace lepry, pana Jiřího holého, který letos v dubnu zemřel. Dozvíme se informace o pouti přátel tohoto sdružení nebo novinky z jejich práce v Indii. Více v pondělí 26. června ve 20.15.

Co dělat takhle těsně před prázdninami? Asi by to chtělo nějakou hudbu, nějaký výlet a nějakou dobrou deskovou hru. A možná i něco navíc. Uslyšíte v Barvínku v úterý 27. června v 16.00.

Dr. Eva Zálešáková je nestorem pořadů Českého rozhlasu Hradec Králové. Pracovala zde 40 let jako redaktorka až do nedávné doby, kdy odešla do důchodu. Velmi dobře se vyzná v církevním prostředí, dlouhá léta spolupracovala s královéhradeckým biskupstvím a natočila nespočet velmi zajímavých pořadů
z církevního prostředí. Náš pořad vám přiblíží její nesmírně bohatý profesní i soukromý život. V úterý 27. června od 20.15.

Školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka má v Brně pět pracovišť, jedno však mají společné – řídí se heslem „bohatší život skromnějšími prostředky“. K mikrofonu jsme pozvali oba zakladatele Lipky Aleše Máchala a Hanu Korvasovou. Hovoříme o počátcích zařízení, zamýšlíme se nad vzděláváním dětí, studentů a učitelů, ale i komunálních politiků v oblasti ochrany životního prostředí. Rovněž se zajímáme, jak v Lipce vnímají encykliku Laudato si´ papeže Františka. Ve čtvrtek 29. června ve 20.15.

Kniha Louise de Vohla - Dobývat nebe přibližuje život mystičky a učitelky církve svaté Kateřiny Sienské. Vydalo ji Karmelitánské nakladatelství a uslyšíte ji v podání Marcely Kopecké. Čteme na pokračování od pátku 30. června v 11.05.

V cyklu Mezi slovy budeme v několika dílech sledovat příběh chleba. V prvním dílu se zaměříme na pšenici. Co je na ní významného a čím je mezi ostatními rostlinami nenahraditelná. Naším hostem bude profesor Jaroslav Doležel, který zkoumá genetickou informaci pšenice. Pořad Tajemství pšenice naladíte v sobotu 1. července od 22.10.

O tom, že makrobiotika k Bohu nevede, se přesvědčila Jana Marková z jihočeských Borovan. Maminka třech dětí, která v současné době pracuje jako dula, v přírodě vyrůstala a je s ní bytostně spjata. Vše přírodní se ale pro ni postupem času stalo modlou. Jak ze své závislosti na bio stravě, domácnosti, kosmetice a dalších oblastech přírodního životního stylu postupně dostávala, si můžete poslechnout poprvé v neděli
2. července od 17.00
. Více už v pořadu s titulem Jabloňová holčička, který pro relaci Křesťan a svět připravila Jitka Skřičková.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest