katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Radio pro uši i pro dušiVysílání Radia Proglas v týdnu od 3. 7. do 9. 7. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 4. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 5. července v 8.30 mši svatou z baziliky sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, ve čtvrtek 6. července, v pátek 7. července a v sobotu 8. července v 16.45 mši svatou z Katolické charismatické konference v Brně, v neděli 9. července v 11.00 mši svatou z Katolické charismatické konference

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla)

Aktuální reprezentativní expozice "V oplatce jsi všecek tajně" Arcidiecézního muzea Olomouc představuje eucharistii jako svátost uvádějící do křesťanského života. Prezentuje pozapomenuté církevní rituály související s velikonočním triduem, jako například snímání sochy Krista s pohyblivými pažemi
z kříže a ukládání do hrobu nebo liturgickou inscenaci Ježíšova nanebevstoupení, ale zejména se prostřednictvím obrazů i trojrozměrných objektů zamýšlí nad podstatou tajemství, které je pilířem křesťanství. Těžiště výstavy spočívá v exponátech z období pozdního středověku, instalaci vhodně doplňují vybraná díla z doby baroka a 20. století. Více v úterý 4. července ve 20.15 .

Dny lidí dobré vůle na Velehradě a Katolická charismatická konference – to jsou dvě velké akce, jichž se Proglas tradičně účastní jako mediální partner. Z obou vám v prvním červencovém týdnu nabídneme řadu přímých přenosů a živého vysílání.
V pondělí 4. července se během čtyř odpoledních bloků (11.30, 13.30, 16.00 a 18.35) pokusíme zprostředkovat atmosféru na moravském poutním místě Velehrad – přineseme rozhovory s hudebníky, kteří vystoupí na Večeru lidí dobré vůle, s osobnostmi církevního a společenského života, které se akce budou účastnit, přineseme reportáže z dalšího dění na tomto místě.
O den později, v úterý 5. července v 8.30 vysíláme mši svatou o slavnosti sv. Cyrila a Metoděje, kterou celebrují novokněží České republiky

Od čtvrtka 6. do soboty 8. července vám přineseme reportáže a rozhovory z Katolické charismatické konference v Brně.
V těchto dnech se můžete těšit také na přímé přenosy modlitby Anděl Páně a mší svatých z brněnského výstaviště. V 18 hodin také nabídneme ohlédnutí za uplynulým dnem Katolické charismatické konference.

Mezi kontinenty aneb Kapucíni otevřeně vypráví o svém životě - v prvním rozhovoru jsme s generálním vikářem kapucínů, bratrem Štefanem Kožuhem, hovořili o rozmanitosti života bratří, kteří působí ve více jak 100 zemích a musí se otevírat na jedné straně duchovnímu životu a na druhou stranu kultuře, ve které žijí. K mikrofonu budeme nyní zvát bratry, kteří budou otevřeně vyprávět o svém životě doma a o tom, co přináší spiritualita sv. Františka z Assisi jejich vlasti. V druhém pokračování tohoto seriálu se podíváme do Jižní Koreje. V pátek 7. července od 20.15.

Na brněnském výstavišti probíhá vedle Charismatické konference i Dětská charismatická konference . Pojďme se na ni vypravit. Živě v Barvínku v sobotu 8. července v 9.30.

V neděli 9. července naladíte od 17.00 reprízu pořadu nazvanou Cesta za Světlem. Můžete se zaposlouchat do rozhovoru, který vedla Jitka Skřičková s výtvarnicí Simonettou Šmídovou. Kratší část interview jste možná zachytili v reportážně laděném pořadu, který vyrobilo jihočeské studio Jan Neumann v roce 2014. V rámci relace Křesťan a svět však nabízíme k poslechu hlubší pohled do života matky sedmi dětí, sondu do světa, kde krása vyrůstá z hluboké lásky, ale i bolesti.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest