katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy z vysílání Proglasu od 10. 7. do 16. 7. 2017Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 18. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 20. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 23. července v 9.00 mši svatou z duchovního centra Brno-Lesná.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (světla) a v pátek od 22.30 (radostný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 21. července.

Zpěvák Michal Šeps propojuje hudbu reggae s křesťanským poselstvím. O jeho vlastních skladbách i o úpravách písní z křesťanských zpěvníků s ním budeme hovořit v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 17. července v 19.15.

Od jara tohoto roku se s každým setměním rozsvěcuje osmiboká kaple Panny Marie Bolestné a svatého kříže na Křížové hoře nad Českým Krumlovem. Ta je přístupná díky Věře Petrovičové, která z lásky začala o tuto památku pečovat a provázet jí návštěvníky. Pomáhá jí i Dalibor Uhlíř z Českého Krumlova. Rozhovor s oběma uvedenými naladíte v pondělí 17. července od 20.15.

Další díl vzdělávacího cyklu o rizicích internetu vás v Kafemlýnku v úterý 18. července v 9.30 seznámí s problematikou vkládání fotografií na internetové profily, se zakládáním profilů pro děti v mladším školním věku nebo dokonce před narozením. Na otázky Marka Chvátala odpoví lektor portálu e-bezpečí Kamil Kopecký. Irena Kintrová pro vás dále připravila soutěž o knižní novinky a recept na ovocnou šťávu bez vaření.

Festival moderní křesťanské hudby United se bude konat ve Vsetíně od 24. do 26. srpna. Vystoupí na něm například Bluetree a Twelve24 z Velké Británie, eSPé ze Slovenska, Terebint, Noemiracles, Way To Go, Good Work nebo Adam Bubík. Více prozradí pořadatelé festivalu ve středu 19. července od 16.00.

Pořad Mezi slovy nabízí cyklus, který se zabývá tím, jak se rodí chleba. Ve třetím dílu ve čtvrtek 20. července v 9.30 hovoříme s pekařem, který proměňuje obilí – práci zemědělce – v životodárnou potravinu. Závěrečný díl cyklu potom zachytíte v sobotu 22. července ve 22.10. Milan Uhlíř prozradí, jak se připravuje chléb pro eucharistickou hostinu, v pekárně v Bílé Vodě.

Ve spolupráci s doktorem teologie P. Davidem Boumou, který vyučuje na KTF UK v Praze a na UHK jsme připravili duchovně-vzdělávací cyklus, jehož reprízu nyní zařazujeme. Populárně naučnou formou nabídneme nové pohledy na věrouku a moderní katechezi katolické církve. Prvního díl je věnován rozboru náboženské situace v ČR a sociologickým datům týkajícím se české religiozity. Poslouchejte v sobotu 22. července v 17.00.

Slovenský teolog, básník a kazatel Církve bratrské Daniel Pastirčák je na Slovensku známý také jako originální básník. V knize Evangelium podle Jóba propojuje svůj básnický talent s teologickou erudicí. Vznikla tak publikace nádherných meditací nad smyslem utrpení. V Knihovničce Proglasu se nad ní v neděli 23. července ve 13.20 zamýšlí redaktorka Hana Svanovská.

Koncert vážné hudby v neděli 23. července ve 20.30 má na programu dvě díla: klavírní koncert Sergeje Rachmaninova a hudbu k baletu Dafnis a Chloé od Maurice Ravela. Ta zazní na vlnách Proglasu úplně poprvé.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest