katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 31. 7. do 6. 8. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 3. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. srpna v 18 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. srpna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Křížové cesty zařazujeme po 15. hodině v pátek 4. srpna.

Unionistické kongresy konané na Velehradě v první polovině 20. století nebyly zvláště úspěšné ve sjednocování doktrín zúčastněných církví, ale probudily touhu po setkávání a začaly budovat cesty dialogu, na které se nakonec vydala idea ekumenismu. Více se dozvíte v pondělí 31. července v 16.00 v dalším díle vzdělávacího cyklu Cyrilometodějská tradice 19. a 20. století.

Faith Child je britský křesťanský rapper, který v roce 2016 vystoupil na festivalu United. Rozhovor s ním natočil Luděk Strašák. Pořad můžete brát i jako pozvánku na letošní ročník tohoto křesťanského festivalu, který se koná ve Vsetíně ve dnech 24.– 26. srpna. Deník Jak se vám líbí zachytíte v pondělí 31. července v 19.15.

V rámci Kafemlýnku uslyšíte v úterý 1. srpna reprízu rozhovoru s psychologem Zdeňkem Matějčkem o jeho životní cestě, názorech na výchovu dětí, o dětských potřebách a významu rodiny vůbec. V 9.30 nebudou chybět upoutávky a soutěž o knížky, tipy na rodinné aktivity nebo recept.

Roku 1191 vydal papež Klement III. bulu, jíž poskytl ochranu Řádu bratří od Německého domu Panny Marie v Jeruzalémě. O několik let později si v Praze u kostela sv. Petra na Poříčí Řád německých rytířů založil své sídlo a svůj špitál. Jaké byly další osudy Německých rytířů a jak se dostali do Bruntálu? Dozvíte se v rozhovoru s historikem Tomášem Niesnerem v pořadu ostravského studia ve čtvrtek 3. srpna v 20.15.

V pořadu pražského studia nás Petr Kubín seznamuje s termínem kapituly. Kdo je založil a proč? K čemu slouží? O kapitule Vyšehradské, Karlštejnské a u sv. Víta, jejich historii i současnosti, bude řeč znovu v pátek 4. srpna v 9.30.

Již po mnoho let se v srpnu nádvoří brněnského hradu Špilberk rozeznívá tóny symfonické hudby. Co přinese letošní Mezinárodní hudební festival Špilberk? Dozvíte se v týdeníku Oktáva v pátek 4. srpna v 16.55 od dramaturgů pořádající Filharmonie Brno Jiřího Beneše a Vítězslava Mikeše.

Profesor pastorální teologie na vídeňské univerzitě Paul M. Zulehner charakterizuje v knize Papež František a jeho reforma církve nejprve papeže jako člověka. Poté se zabývá jeho angažovaností na straně chudých tohoto světa a jeho úsilím o nastolení nových poměrů v církvi. Těchto tematických oblastí se týkají i doplňující články odborníků. Nad publikací se zamýšlí v neděli 6. srpna v 13.20 v Knihovničce Proglasu redaktorka Hana Svanovská.

Emeritní probošt královéhradecké katedrální kapituly Mons. Karel Exner je jedním z mála dosud žijících absolventů královéhradeckého kněžského semináře. Poslechněte si ve dvou dílech cyklu Křesťan a svět něco z jeho bohatých životních vzpomínek. Povídání začneme v neděli 6. srpna v 17.00 jeho studiem v hradeckém semináři v době nacistické okupace.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest