katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 7. 8. do 13. 8. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 8. srpna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 10. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 13. srpna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 11. srpna.

V pořadu brněnského studia, který souvisí s opětovným vyhlášením známé proglasové soutěže Poznejte světce, připomeneme osobnosti měsíce července. Poslouchejte v pondělí 7. srpna ve 20.15.

Úterní Kafemlýnek 8. srpna nabídne v 9.30 rozhovor s kapucínským knězem Ranierem Cantalamessou na téma Jak žít evangelium v rodině. Uslyšíte také tip na prázdninové čtení, pozvánky, recept a fejeton Ivany Horákové.

Komu mírně nezatrne, když se vysloví název města Terezín? Vytanou nám v mysli transporty z druhé světové války. Terezín však byl původně vystavěný jako barokní vojenská pevnost s důmyslným systémem opevnění založeném na nejnovějších poznatcích vojenského inženýrství 18. století. Na rozhlasovou prohlídku terezínské pevnosti zveme v úterý 8. srpna ve 20.15.

Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť patří k Domažlicím stejně jako dudácká muzika, starobylé nářečí či vynikající chodské koláče. Domažlice ve dnech 11. – 13. srpna opět ožijí pestrými kroji horního a dolního Chodska. Tradiční pozvánka na jeden z nejstarších českých folklorních festivalů vás čeká ve Folklorním okénku ve středu 9. srpna v 16.55.

Farní charita Praha 1, jako jediná u nás, otevřela Nízkoprahové denní centrum pro ženy. Je určeno pouze ženám z ulice a pomáhá jim nejen s ošacením a hygienou, ale i se sociálním poradenstvím, a tak zvyšuje jejich možnosti při návratu do společnosti. Hostem pořadu pražského studia bude ve čtvrtek 10. srpna ve 20.15 večer ředitelka farní charity Lucie Růžková – Rybárová.

Pořad studia Kristián o Poutním místě Svatá Hora u Příbrami zařazujeme v repríze v pátek 11. července v 9.30. Hostem Jany Beránkové byl administrátor tohoto duchovního místa P. Jan Sokulski a zástupce provinciála na Svaté Hoře P. Josef Michalčík.

V roce 1994, kdy se v Jihoafrické republice stal prezidentem Nelson Mandela, bylo bratru Dominicovi 16 let. Dobře si tedy pamatuje pád tehdejšího rasistického režimu, který omezoval jeho svobodu kvůli tmavé pleti. V případě neposlušnosti mu hrozilo vězení nebo i smrt. Pamatuje si ale také, jak kapucíni aktivně pomáhali pronásledovaným, ukrývali je, pomáhali při útěku, podporovali vězněné a nechávali lidi demonstrovat na svém území. V pátek 11. srpna ve 20.15 uslyšíte další díl seriálu Mezi kontinenty aneb Kapucíni otevřeně vypráví o svém životě.

S knihou bývalé redaktorky Proglasu Kateřiny Brichcínové s názvem Ve své lásce nás předem určil, vás seznámíme v Knihovničce v neděli 13. srpna ve 13.20. Autorka se zabývá naukou o předurčení jako neodvolatelném Božím rozhodnutí.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest