katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 14. do 20. 8. 2017Radio Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 15. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 15. srpna v 11 hodin mši svatou z Celostátního setkání mládeže v Olomouci s Mons. Vojtěchem Cikrlem, ve čtvrtek 17. srpna v 11.00 mši svatou z CSM Olomouc s Mons. Janem Baxantem, v pátek 18. srpna v 20.00 mši svatou z CSM Olomouc s Mons. Františkem Václavem Lobkowitzem, v sobotu 19. srpna v 11 hodin mši svatou z CSM Olomouc s kardinálem Dominikem Dukou a v neděli 20. srpna v 10.00 mši svatou z CSM Olomouc s Mons. Janem Graubnerem.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a ve čtvrtek v 18.00 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 18. srpna.

V termínu 15. – 20. srpna se koná Celostátní setkání mládeže v Olomouci. Po celou dobu bude tým redaktorů Proglasu prožívat celý program spolu s účastníky, aby mohl posluchačům zprostředkovat atmosféru i náplň jednotlivých workshopů a přednášek. Každý den od 16. do 20. srpna zachytíte na vlnách Proglasu přímý přenos mše svaté. Živá studia z této akce zařazujeme ve středu, čtvrtek a sobotu ve 14 hodin a ve 20.15, v pátek ve 14.00 a v neděli v 15.45. Zároveň se můžete těšit na Barvínek, který budeme ze setkání mládeže vysílat živě v úterý 15. srpna v 16.00.

Pět letošních držitelů hudební ceny Anděl si budeme představovat v týdnu od 14. srpna. Postupně tak uslyšíte rozhovor s Martinem Kyšperským, s producentem dné, s Jiřím Slavíkem, s Davidem Dorůžkou a s Martinou Trchovou. Každý z nich promluví o svém aktuálním albu. Deník Jak se vám líbí uslyšíte na vlnách Proglasu každý všední den v 19.15.

Spálov se nachází na Novojičínsku, v nádherné krajině Oderských vrchů. Dominantou obce se stal již před 280 lety kostel svatého Jakuba. Do spálovské farnosti patří i poutní místo Maria Stein - Panna Maria ve Skále. Nejen o farnosti a poutních slavnostech hovoříme s P. Zdenkem Vavrem v pondělí 14. srpna ve 20.15.

Zahraniční projekty Diecézní charity Plzeň pomáhají již mnoho let dětem v Jižní Americe. O konkrétní podobě pomoci hovoří vedoucí těchto projektů Pablo Chacón Gil v pořadu plzeňského studia v úterý 15. srpna ve 20.15.

Chrám svatého Bartoloměje v Kravařích na Hlučínsku je jedním z kostelů, ze kterých bývá na Proglasu živě vysílána mše svatá. Rozhovor s duchovním správcem P. Danielem Víchou zařazujeme v pátek 18. srpna v 9.30.

Hudební festival Colours of Ostrava měl letos rekordní návštěvnost – neoficiální údaje hovoří až o 50 000 návštěvnících. Jedním z nich byl redaktor Proglasu Milan Tesař, který v Ostravě natočil 23 rozhovorů s hudebníky a odborníky na hudbu z 12 zemí. A mezitím v rámci možností sledoval dění na 21 hudebních a diskusních scénách. O své zážitky se s vámi podělí v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 19. srpna v 19.15.

Katolický kněz a člen Tovaryšstva Ježíšova Jan Rybář byl pronásledován pro svou víru a životní postoje v padesátých letech i za normalizace. V pořadu Křesťan a svět vzpomíná na své tajné svěcení ve vězení biskupem Karlem Otčenáškem, na práci v oddílech PTP a na poměry, které u nás vládly za komunismu. Uslyšíte v neděli 20. srpna od 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest