katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 21. 8. do 27. 8. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 22. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 24. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 27. srpna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 11. srpna.

Charles Foucauld aneb Křesťan mezi muslimy – to je název pořadu z cyklu Světla Francie, který si v repríze z roku 2004 můžete poslechnout v pondělí 21. srpna v 16 hodin.

V pořadu plzeňského studia uslyšíte reprízu rozhovoru Pavla Říhy s Mons. Josefem Mixou. Ten dlouhá desetiletí slouží ve farnosti Stanovice u Karlových Varů, kam ho v roce 1973 odsunuli komunisté. Před nuceným odchodem do Stanovic působil na Hradčanech v kostele sv. Jana Nepomuckého a od března 1968 do 1973 dělal sekretáře budoucímu kardinálovi Františku Tomáškovi. Za svou věrnou službu obdržel v den svých 90. narozenin v srpnu 2015 stříbrnou Svatovojtěšskou medaili. Rozhovor je rozdělen na dva samostatné pořady a řeč bude o životě tohoto vzácného kněze i o aktuálních problémech světa. První díl uslyšíte v pondělí 21. srpna ve 20.15. Druhý zařazujeme o týden později.

100 českých nej – to je téma dalšího Barvínku s Luďkem Strašákem a Kateřinou Kovaříkovou. Můžete se znovu podívat na zajímavá místa, která jsme navštívili v rámci tohoto pořadu v první polovině roku 2017 – konkrétně na hrad Veveří, do Národního parku Šumava a do kláštera v Želivě. Zachytíte v úterý 22. srpna v 16 hodin.

Kněžskou gregoriánskou scholu založil její umělecký vedoucí P. Aleš Písařovic se spolužáky z Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci. Funguje od roku 2006 a v současnosti ji tvoří 8 kněží/bohoslovců z moravských diecézí. Věnuje se interpretaci gregoriánského chorálu a raně středověkého vícehlasu s cílem poukázat na duchovní aspekt hudby jakožto modlitby. Soubor k desátému výročí svého vzniku vydal v roce 2016 CD Stella Matutina. Rozhovor s P. Alešem Písařovicem naladíte v deníku Jak se vám líbí ve středu 23. srpna ve 20.15.

S P. Jaroslavem Brožem z Katedry biblických věd Katolické teologické fakulty UK v Praze hovořil pražský redaktor Proglasu Pavel Smolek. Zaměřili se na Písmo svaté očima katolického věřícího. Poslouchejte ve čtvrtek 24. srpna ve 20.15.

V letošním roce si připomínáme 105 let od narození významné osobnosti – želivského opata Bohumila Víta Tajovského, disidenta komunistického režimu, který se narodil 3. března 1912 v Klanečné u Havlíčkova Brodu. Vzpomínkový pořad královéhradeckého studia Vojtěch uvádíme v pátek 25. srpna v 9.30.

V pořadu Křesťan a svět nahlédneme za zdi pardubické věznice, kde působí místní jáhen a psycholog v jedné osobě - Milan Novotný. Přiblíží nám svět těžkých zločinců a deviantů, poodhalíme tajemství jejich chování, názorů i to, jak reagují na hlásání radostné zvěsti evangelia a na křesťanskou nabídku. Vysíláme v neděli 27. srpna v 17 hodin.

V rámci Koncertu duchovní hudby zachytíte v neděli 27. srpna ve 20.30 skladbu, kterou na koncertních pódiích takřka neuslyšíte. Zazní slavnostní nešpory málo známého barokního skladatele Giovanni Rovetty.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest