katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 28. 8. do 3. 9. 2017
Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 29. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 31. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Křížové cesty zařazujeme po 15. hodině v pátek 1. září.

Od jara tohoto roku se s každým setměním rozsvěcí osmiboká kaple Panny Marie Bolestné a svatého kříže na Křížové hoře nad Českým Krumlovem. Každý víkend a o svátcích odpoledne je kaple otevřena veřejnosti. Rozhovor s iniciátorkou těchto akcí Věrou Petrovičkovou a jejím spolupracovníkem Daliborem Uhlířem zachytíte v úterý 29. srpna ve 20.15.

Zpěvačka a skladatelka Katarína Máliková je jedním z nejvýraznějších objevů na slovenské scéně. Kombinuje prvky folkloru, jazzu, vážné i populární hudby a skládá je do promyšleného písňového tvaru. Na svém kontě má tři prestižní ceny Radio Head Awards a také vítězství na mezinárodní konferenci Crossroads v Ostravě. A právě tam jsme s Katarínou natočili rozhovor, který uvedeme v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 31. srpna v 19.15.

Pořad Živě z Prahy se po dvouměsíční pauze vrací na vlny Proglasu. Každý pátek se můžete těšit na živý rozhovor se zajímavým hostem. Týdeník připravují kolegové z pražského studia Kristián. 1. září v 9.30 bude tématem pořadu 25. výročí Arcibiskupského gymnázia v Praze. Pozvání přijal ředitel školy Richard Mašek.

V pátek 1. září ve 20.15 si můžete v rámci Dotýkání světla poslechnout pořad Osobně s Kristem. Marek Chvátal natočil v roce 2014 rozhovor s P. Collinsem, který přijel do Olomouce vést duchovní cvičení. Jeho tématem byl osobní vztah s Ježíšem Kristem. Těšit se můžete na zajímavé svědectví otce Patrica o cestě k opravdové službě Bohu a smíření s Bohem Otcem díky uzdravení vztahu s vlastním tátou.

Hostem pořadu Mezi slovy byla spisovatelka Tereza Boučková. S Hanou Svanovskou hovořili o jejím dětství, mládí v Chartě 77, o zpívání v souboru Mišpacha, o adopci dvou romských dětí, ale i o její literární tvorbě – románech „Rok kohouta“ a jeho volném pokračování „Život je nádherný“. Poslouchejte v sobotu 2. září ve 22.10.

V rámci Vstupenky na operu v sobotu 2. září ve 21.20 zazní v premiéře na vlnách Proglasu první část opery Orfeus a Euridika rakouského skladatele Josepha Haydna. Další část naladíte o týden později v sobotu 9. září ve stejném čase.

Esej psaná lehkým perem na závažná témata – tak by se dala charakterizovat nová útlá kniha kněze a přírodovědce Marka Orka Váchy. Nenásilnou formou v ní zpracovává důležité otázky katecheze mladých, aniž by upadl do nástrah učebnic katechismu pro mladé. Nad knihou Nevyžádané rady mládeži se společně zamýšlejí redaktorka Hana Svanovská a šéfredaktor Pavel Mikšů v nedělní Knihovničce 3. září v 13.20.

Marie Ludmila Šindelková pracovala jako mistr odborného výcviku. Své povolání nalezla během pobytu v křesťanské komunitě v Anglii – poznala, že její místo je v Africe, konkrétně v Tanzanii. Spolu s dalšími dvěma ženami se tam stará o osiřelé a opuštěné děti, se kterými vytvářejí i krásné duchovní společenství. Nejen o sirotčinci Karibu Nyumbani budeme hovořit v pořadu Křesťan a svět v neděli 3. září v 17.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest