katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy k poslechu ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 11. 9. do 17. 9. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 12. září v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 14. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích, v neděli 10. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 15. září.

Hudební deníky Jak se vám líbí každý všední den v 19.15 a v sobotu v 15.15 nabízí kromě rozhovorů s interprety, producenty a pořadateli festivalů také živé koncerty. V pondělí 11. září nás v brněnském studiu navštíví ostravská folková kapela Sasaband, v pátek 15. září přivítáme skupinu Faux Pase Fonet z Dobřan.

„Kdo věří v pomoc Boží (ale tam je důležité to věří), toho Bůh neopustí“. K rozjímání i společné diskuzi zve Anna Macková v Noční lince v pondělí 11. září ve 22.30.

O tradici modlitby tzv. kanovnických nešpor, které se současní kanovníci modlí v litoměřické katedrále každou neděli v podvečer, o kapitule i o vzniku tradice modlitby a její dnešní formě vypráví probošt kapituly litoměřické Jiří Hladík v úterý 12. září ve 20.15.

V pořadu Hrajte, kapely! pro vás hrajeme na vaše přání. Ve čtvrtek 14. září si můžete přát písničky k narozeninám nebo jen tak pro radost v podání vaší oblíbené dechovky. Na slyšenou se v 16.55 těší redaktorka Kateřina Kovaříková.

Službu nemocničních kaplanů představí biskupský vikář pro diakonii Arcidiecéze pražské P. Stanisław Góra a nemocniční kaplan P. Marek František Drábek v pořadu pražského studia Kristián ve čtvrtek 14. září v 20.15. Zazní mimo jiné otázka, kdo se může stát nemocničním kaplanem nebo co je hlavním posláním.

Ctihodná Marie Elekta je zakladatelkou pražského kláštera karmelitánek. O jejím životě hovoří sestra Milada ze stejného kláštera v pořadu z cyklu Dotýkání světla v pátek 15. září ve 20.15.

Hostem pořadu Živě z Prahy bude Ivan Minář z Národního památkového ústavu pro Středočeský kraj. Hovořit bude o uměleckých památkách ve středních Čechách. Představíme významné církevní stavby a povíme si i o lidové architektuře. Také se dozvíme, s jakými úkoly se musí památkáři v dnešní době vypořádávat a jak se podílejí na záchraně jednotlivých objektů. Pořad vysíláme v pátek 15. září v 9.30.

V neděli 17. září ve 13.20 si Hana Svanovská pozvala do Knihovničky vedoucího zpravodajského redakce Proglasu Filipa Breindla. Společně se zamyslí nad knihou Erika Taberyho: Opuštěná společnost. Česká cesta od Masaryka po Babiše. Autor v ní zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu.

V pořadu Křesťan a svět v neděli 17. září v 17.00 zavzpomíná na svůj dlouhý a dobrodružný život paní Karla Katschnerová, která žije na zámečku v Dobřenicích u Hradce Králové a která prožila velký kus svého života v Brazílii, kam musela s manželem utéci před komunistickým režimem.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest