katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy k poslechu ProglasuVysílání Radia Proglas v týdnu od 25. 9. do 1. 10. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 26. září v 18.00 mši svatou z radia Lumen z baziliky sv. Kříže v Kežmarku, ve čtvrtek 28. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 29. září v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 1. října v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 22. září.

Boj se suchem - inspirace domácnostem – to je název pořadu brněnského studia, který na pondělí 2. října připravil redaktor Petr Pospíšil. S ředitelem Nadace Partnerství v Brně Miroslavem Kundratou se zamyslí nad praktickými způsoby, jak v domácnostech čelit postupujícímu suchu a jak šetrně hospodařit s vodou. Poslouchejte ve 20.15.

Mons. Martin Holík vám v rámci Noční linky v pondělí 25. září nabídne své vzpomínky na návštěvu v Taizé a bude se věnovat otázce ekumenickému soužití. Své názory a dotazy můžete v éteru sdílet také vy od 22.30. Zazní písně Pavla Helana.

Katecheze Dobrého pastýře je křesťanský program katecheze pro děti ve věku od 3 do 12 let. Umožňuje dětem prožívat a vytvářet si autentický vztah s Bohem. Program není prvořadě zaměřen na vyučování a získání potřebných znalostí, ale dotýká se srdce dětí, jejich vrozené touhy po opravdovém setkání s Bohem a pomáhá jim tak získané poznání zvnitřnit. Tomuto tématu se bude věnovat Kafemlýnek v úterý 26. září v 9.30.

V Hradci Králové žilo a tvořilo v dějinách nezvykle mnoho spisovatelů. Ondřeje Macla, hradeckého rodáka a literárního kritika inspirovala kniha Jana Pěty Literární průvodce Hradcem Králové, a proto sám zorganizoval vlastní literární procházku po starém městě. Pořad studia Vojtěch v úterý 26. září ve 20.15 přinese to nejzajímavější z této vycházky.

Ve čtvrtek 28. září oslavíme svátek sv. Václava. Při této příležitosti jsou pro vás připraveny tematické pořady. V rámci Hudební siesty v 12.05 zazní poprvé na Proglasu skladba Adama Michny z Otradovic: Missa Sancti Wenceslai. Následovat budou Svatováclavské nešpory skladatele Pavla Josefa Vejvanovského. Ve 20.15 se můžete těšit na pořad studia Kristián o Svatováclavské kapli v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Hostem Jany Beránkové byl historik umění profesor Jan Royt.

Václavskou tematiku bude mít i pořad Živě z Prahy v pátek 29. září v 9.30. Archeologický nález desetiletí – tak odborníci pojmenovali nález rotundy sv. Václava v budově MATFYZ na Malostranském náměstí v Praze. Její objevitelkou a zachránkyní je PhDr. Jarmila Čiháková, archeoložka Národního památkového ústavu v Praze. Ta bude hostem Pavla Smolka.

Zakladatelkou klarisek je svatá Klára, šlechtična z Assisi v Itálii, která opustila všechno a rozhodla se po vzoru svatého Františka následovat Krista. O jejím životě a o tom, jak inspiruje svoje následovnice, hovoříme se sestrou Benediktou z kláštera v Brně-Soběšicích v pořadu z cyklu Dotýkání světla v pátek 29. září ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest