katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy na zajímavé pořady tohoto týdneVysílání Radia Proglas v týdnu od 9. 10. do 15. 10. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 10. října v 18.00 mši svatou z brněnského studia za nemocné posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 12. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 13. října v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 14. října v 10.00 mši svatou s biskupským svěcením Josefa Nuzíka a Antonína Baslera z olomoucké katedrály sv. Václava, v neděli 15. října v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 13. října.

Monika Marková, ředitelka Hospicu sv. Štěpána v Litoměřicích, vede instituci podle zásad platných i v duchovním životě. V pořadu studia Štěpán v pondělí 9. října ve 20.15 vystihne rozdíl mezi manažerem firmy vládnoucím podřízeným zaměstnancům a křesťanem, kterému Bůh svěřil do péče lidi a své dílo.

Necelé dva týdny před volbami do Poslanecké sněmovny spěje kampaň politických stran k závěru. Jaká jsou vaše kritéria pro výběr stran a kandidátů? V Noční lince v pondělí 9. října se můžete podělit o to, jakým způsobem se v tom všem orientujete a na základě čeho se rozhodujete. Zapojte se do diskuze s šéfredaktorem Pavlem Mikšů ve 22.30.

Hlavní téma pořadu Vítejte senioři! bude ve středu 11. října v 9.30 představení antikvariátu Přečtené knihy, který je zaměřený na náboženskou, křesťanskou a duchovní literaturu. S jeho majitelem Josefem Míčkem hovořil Pavel Smolek nejen o tom, jak ho napadlo takový antikvariát založit a provozovat, ale o všem, co tato práce přináší.

V souvislosti s blížícími se volbami do poslanecké sněmovny zachytíte na vlnách Proglasu od čtvrtka 12. do 19. října rubriku Tři otázky před volbami, ve které jsme poskytli prostor zástupcům všech politických stran a hnutí. Ti, kteří tuto možnost využili, se objeví ve vysílání dvakrát – jednou ráno a jednou odpoledne. Zařazujeme každý všední den v 8.20 a v 15.20.

Od 1. dubna roku 2016 je novým generálním vikářem pražské arcidiecéze Mons. Zdenek Wasserbauer. Do dnešních dnů již určitě stačil poznat, v čem jsou radosti i strasti tohoto úřadu. Rozhovor s ním naladíte ve čtvrtek 12. října od 20.15.

„Věřím v jednoho Boha, Otce všemohoucího, Syna jeho jediného a Ducha svatého.“ Takového vyznání je schopen každý křesťan. Jak se ale život Trojice projevuje v životě křesťana prakticky, teď a tady? Ježíš řekl, že všichni společně si v člověku udělají příbytek. Jestli si nejste jistí, zda je u Vás trojjediný Bůh jako doma, nabízíme vám pro ubezpečení rozhovor o „tanci lásky“ této Trojice osob. Lékařka a zasvěcená panna Jitka Krausová je naším hostem v pořadu Dotýkání světla v pátek 13. října ve 20.15.

Sonety Williama Shakespeara představují už několik století velký inspirační zdroj pro hudební skladatele. V pořadu Slyšte, lidé! Milan Tesař představí několik jejich úprav z poslední doby. Prostor dostane brněnská skladatelka a pedagožka Dada Klementová, britský kontrabasista a skladatel Gavin Bryars, ale také Bratři Ebenové nebo skupina Chinaski. Uslyšíte v sobotu 14. října v 19.15.

Kniha Naděje na neděli obsahuje přes sedmdesát krátkých úvah nad nejrůznějšími duchovními, ale i zcela aktuálními a „světskými“ tématy z pera oblíbeného českého autora, filosofa a vysokoškolského učitele Jana Sokola. K četbě zve redaktorka Hana Svanovská v rámci Knihovničky v neděli 15. října ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest