katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy k poslechu Proglasu v týdnu od 16. do 22. 10. 2017Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese. www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 17. října v 18.00 mši svatou z brněnského studia za přátele posluchače Proglasu, ve čtvrtek 19. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 20. října v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 21. října v 10.00 mši svatou ze setkání KaPrů v Českých Budějovicích z tamního klášterního kostela Obětování Panny Marie, v neděli 22. října v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 20. října.

Můj čas je i můj život! Jak je to s vnímáním času? S přítomností, minulostí a budoucností, kterou v sobě máme? To jsou otázky, které zodpoví profesor Jan Sokol v sedmé části vzdělávacího cyklu Malá filosofie člověka v pondělí 16. října 16.00.

Vincentini letos slaví 400 let od vzniku své charismy. Se dvěma jejich zástupci se můžete setkat v pořadu královehradeckého studia v pondělí 16. října ve 20.15. Za mužskou větev nás navštíví otec Jan Jakubovič a za větev ženskou sestra Gabriela Gorčáková, oba původem ze Slovenska.

Napínavý příběh. Drsná zápletka. Nečekané zvraty. Velké emoce. A hlavně – vaše telefonáty. To vše naleznete v dalším dílu telefonického riskování, kde nám pomáháte převyprávět zajímavý příběh. Telefonické riskování vysíláme v rámci dětského pořadu Barvínek v úterý 17. října v 16 hodin.

Shilpa Ray je americká zpěvačka s indickými kořeny, která propojuje rock se zvukem tradičního indického harmonia. Spolupracovala s Nickem Cavem a nedávno vydala nové sólové album Door Girl. Právě jemu se budeme věnovat v telefonickém rozhovoru, který je zároveň pozvánkou na zpěvaččino české turné. Uvádíme v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 19. října v 19.15.

Letos uplynulo již 70 let od návratu Volyňských Čechů do České republiky. Kdo byli, kde se Volyně nacházela a proč se vraceli? O tom hovoří redaktor Antonín Žolnerčík s paní Ludmilou Čajanovou v pořadu ostravského studia ve čtvrtek 19. října ve 20.15.

Soutěž malých klavíristů Amadeus přitahuje stále větší počet soutěžících z celého světa. Jak bude vypadat její letošní ročník, se dozvíte v týdeníku Oktáva v pátek 20. října v 16.55 od organizátorů Evy Chlebníčkové a Jana Sapáka, ředitelů Základních uměleckých škol, které soutěž pořádají.

Jaký vztah je mezi obrazy světa, které k nám přicházejí skrze média, a světem samotným? Pokoušejí se nás média obelhat, manipulovat s námi, nebo je větší či menší vzdálenost od pravdy jejich přirozenou vlastností, se kterou se stále ještě učíme žít? Má dnes vůbec smysl pouštět televizi či otevřít noviny? Také o tom hovoří v pořadu z cyklu Křesťan a svět Ondřej Krajtl, který působí na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a věnuje se estetice, médiím a mediální gramotnosti. Moderátora Proglasu poznejte v jiném světle v neděli 22. října v 17.00.

Koncert duchovní hudby bude v neděli 22. října od 20.30 zaměřen na jediné dílo inspirované knihou Genezis. V jejím úvodu je popisováno, jak Bůh v šesti dnech stvořil svět. A právě tato událost se stala námětem pro oratorium Josephu Haydnovi.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest