katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Co zajímavého zachytíte na Proglasu tento týdenVysílání Radia Proglas v týdnu od 23. do 29. 10. 2017

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 24. října v 18.00 mši svatou z kostela baziliky sv. Kříže v Kežmarku, ve čtvrtek 26. října v 17.30 mši svatou z katedrály svatého Petra a Pavla v Brně ke cti blahoslaveného Karla Habsburského, v pátek 27. října v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 28. října v 7.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 29. října v 9.00 mši svatou z kostela svatého Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 27. října.

V pořadu českobudějovického studia uslyšíte v pondělí 23. října ve 20.15 výpovědi dvou mužů – zakladatele a ředitele České maltézské pomoci v Českých Budějovicích Jana Rady a uměleckého truhláře, řezbáře a restaurátora Jiřího Rösslera. Během natáčení rozhovorů v minulém roce se hosté Petra Kroniky někdy dostali i k vyprávění o zkušenostech, prožitcích a událostech ve svém životě, které nutně nesouvisely s danými tématy pořadů.

28. října před 25 lety započalo svou činnost Diecézní centrum života mládeže Vesmír v Orlických horách. Studio Vojtěch připravilo k tomuto významnému výročí pořad. V úvodu promluví otec Pavel Rousek, který stál společně s arcibiskupem Karlem Otčenáškem u zrodu tohoto střediska a současný život na Vesmíru nám přiblíží otcové Tomáš Hoffmann a Jan Barborka, kteří zde v současné době žijí a pracují. Naladíte v úterý 24. října ve 20.15.

V tomto týdnu vám také nabízíme vzpomínku na kardinála Františka Tomáška při 25. výročí jeho úmrtí. Historik a archivář Jakub Formánek dobře zná nelehký život a obtížné působení 34. pražského arcibiskupa, účastníka II. Vatikánského koncilu, který rozhodným proslovem v pražské katedrále při svatořečení Anežky České převedl českou církev z období totality opět do demokratického života. Uslyšíte ve čtvrtek 26. října ve 20.15.

Hostem týdeníku Živě z Prahy bude tentokrát historička umění Vladislava Holzapfelová. Spolu s ní navštívíme hroby významných osobností a v souvislosti s blížícím se výročím vzniku Československa si připomeneme důležité postavy první republiky. Dušičkové zastavení u hrobů prvorepublikových osobností naladíte v pátek 27. října v 9.30.

Už potřetí v tomto roce bude týdeník Slyšte, lidé! věnován nahrávkám kytaristů, tentokrát téměř bez výjimky zahraničních. V pořadu uslyšíte například Pavola Berezu ze Slovenska, Antonia Forcioneho z Itálie, amerického hráče na rezofonickou kytaru Jerryho Douglase, belgického flamencového kytaristu Myrddina, Iana Wattse ze Skotska a další hráče různých žánrů od experimentální hudby a jazzu až po hudbu klasickou. Poslouchejte v sobotu 28. října v 19.15.

V aktuální Knihovničce budou redaktoři Hana Svanovská a Petr Pospíšil diskutovat o knize z nakladatelství Paulínky Klíčové otázky evangelia. Jejím autorem je Ermes Ronchi, kněz řádu Služebníků Mariiných a učitel na papežské teologické fakultě Marianum v Římě. Texty v knize obsažené jsou vlastně záznamy meditací, které tento autor pronesl při duchovních cvičeních určených pro papeže Františka a římskou kurii. Zachytíte v neděli 29. října v 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest