katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Co zajímavého zachytíte na Proglasu tento týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 28. listopadu v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku skrze Radio Lumen, ve čtvrtek 30. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. prosince v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Křížové cesty zařazujeme po 15. hodině v pátek 1. prosince.

Od pondělí 27. listopadu zachytíte premiérové Čtení na pokračování. Bude jím „kniha-svědectví“ Byl jsem muslimem pákistánského autora Naeema Fazala, kterému se při jeho cestě za bratrem do USA zjevil Ježíš Kristus. Jeho osobní cesta dokazuje, že lze smířit kulturní rozdíly mezi tradičním islámem a evangelikálním křesťanstvím. Poslouchejte každý všední den v 11.05.

Čas adventu se přiblížil – pojďme se na chvíli spolu zamyslet, jak bychom toto období letos chtěli prožít. Na vaše podněty a úvahy se těší šéfredaktor Proglasu Pavel Mikšů v Noční lince v pondělí 27. listopadu v 22.30.

Katolický časopis Duha připravuje pro všechny přemýšlivé školní děti, které žijí v Božím přátelství, nejrůznější témata. Připravují i speciální příběhy nebo programy pro adventní dobu nebo postní dobu před Velikonocemi. V Kafemlýnku v úterý 28. listopadu v 9.30 představí redaktorka Eva Muroňová, jak letošní advent s Duhou můžete prožít. Co si myslí, že je dobré v adventu a o Vánocích přidat nebo ubrat? Připraveno je i soutěžení o adventní kalendáře.

V listopadovém pořadu českobudějovického studia Jan Neumann se představí Lukáš Mareš, student Teologické fakulty Jihočeské univerzity, kterého zajímá filosofie sportu a sportovní psychologie. Aktivně se věnuje lednímu hokeji, který hrál i v USA. Rozhovor s názvem Inspirativní hráč uslyšíte ve čtvrtek 30. listopadu ve 20.15.

Na každý prosincový den jsme pro děti zařadili adventní přípravu – ve Večerních zíváčcích budeme sledovat příběh osmiletého Samuela. Ten se učí starat o stádo ovcí a koz. Jeho život se změní, když se přestěhuje do Betléma a setká se vzdálenými příbuznými. Na konci každé části bude krátké zamyšlení a také soutěžní otázka. Poslouchejte každý den od pátku 1. prosince v 19.00 (od prosince Večerní zíváček zachytíte v 19.00 i v neděli, hitparáda Kolem se toč bude v tento den začínat v 19.15).

S Martinou Opršalovou Daškovou a Ladislavem Holoubkem se podíváme do zákulisí Biskupské knihovny v Hradci Králové a mluvit se bude nejen o její historii, ale i o současných aktivitách, službách a životě knihovny dnes. Nahlédneme i mezi čtenáře knihovny v historii, kde lze nalézt mnoho jmen, která svým věhlasem zdaleka přesahují zdejší region. Mimo jiné se například dozvíte, co a proč namaloval proslulý pater Koniáš do některých spisů. Pořad studia Vojtěch naladíte v úterý 28. listopadu ve 20.15.

V rámci Dotýkání světla uslyšíte v adventu rozbor starozákonní knihy Píseň písní. Marek Chvátal připravil pětidílný cyklus ve spolupráci s P. Gorazdem Krušinou. Za tímto textem můžeme vidět jak vztah manželů, tak Boží lásku k nám a naši touhu po Hospodinu anebo napětí mezi mnou samým a mou duší. Ukázky z Písně písni zazní v podání Mariany a Václava Ambrožových. První část naladíte v pátek 1. prosince ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest