katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 11. do 17. 12. 2017Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 12. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače Proglasu, ve středu 13. prosince v 18.00 poutní mši svatou Nový Jeruzalém z farnosti sv. Vavřince v Olešnici, ve čtvrtek 14. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. prosince v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 16. prosince v 6.30 rorátní mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, v neděli 17. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 15. prosince.

Roku 1978 byla v Anglii založena organizace Debra, která pomáhá lidem trpícím takzvanou Nemocí motýlích křídel. Rozhovor s ředitelkou české pobočky paní Lucií Markovou naladíte v pondělí 11. prosince ve 20.15.

Jak je to s využíváním technologií a výchovou malých dětí? Odkdy začít a jaká nastavit pravidla? Jak umět dítěte motivovat pro jinou činnost, proč v raném věku zírání na monitory a obrazovky škodí a v čem. Hostem Ivany Horákové bude lektorka a maminka dvou dětí Ivana Procházková. Další Kafemlýnek z cyklu S Ivanou o výchově zachytíte v úterý 12. prosince v 9.30.

Na samotném konci komunistické totality získali mostečtí farníci moderní kostel sv. Václava – jedinou katolickou svatyni v nově postaveném městě. Starý Most tehdy ustoupil rozsáhlému povrchovému dolu. Původní děkanský chrám sice demolici historické zástavby přečkal, ale nadále nesměl být využíván k bohoslužbám. Na stavbu kostela sv. Václava zavzpomíná Jaroslav Koucký v pořadu litoměřického studia v úterý 12. prosince ve 20.15.

U příležitosti 100. výročí České astronomické společnosti si Pavel Smolek pozval do pořadu Vítejte, senioři! ve středu 13. prosince čestného předsedu astronoma Jiřího Grygara. Těšit se můžete také na návštěvu hvězdárny v Praze Ďáblicích, která jako jedna z mála nejen v Evropě nabízí pozorování oblohy velkým hvězdářským dalekohledem vozíčkářům a těžce tělesně postiženým. Poslouchejte v 9.30.

Organizace Pohoda pomáhá lidem s mentálním nebo kombinovaným hendikepem v jejich začleňování do společnosti. Provozuje denní stacionář, poskytuje chráněné bydlení, a také svým klientům umožňuje práci v pražské kavárně Bílá Vrána. O činnosti společnosti bude hovořit její ředitelka Lucie Mervaldová v pořadu Živě z Prahy v pátek 15. prosince od 9.30.

Debatu prezidentských kandidátů zachytíte na vlnách Proglasu v pátek 15. prosince v 15.30. Vedoucí zpravodajské redakce Filip Breindl se bude ptát například na to, jak chtějí reprezentovat republiku v zahraničí či jaký význam přikládají spolupráci s občanskou společností, sdruženími a církvemi. Reprízu zachytíte v sobotu 16. prosince v 10.30.

Jak může přežít řeholnice v pasťáku? Jak se ošetřuje prezident? Jak hovořit o víře v dnešní době? Jaké to bylo, vstoupit za komunistů do tajné řehole? Může řeholní sestra sledovat MS v hokeji, pít pivo a být aktivní na Facebooku? Nebo dokonce mít v rozhlase svůj pořad a kamarády mezi předními sportovci? Tyto a mnohé další otázky zodpovídá ve svižném knižním rozhovoru boromejka Angelika Pintířová. Nad knihou se zamyslí v Knihovničce Proglasu v neděli 17. prosince ve 13.20 redaktorka Hana Svanovská.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest