katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vánoční tipy z vysílání ProglasuVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

na Boží hod vánoční (25. 12.) v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou, na svátek sv. Štěpána (26.12.) mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích, ve čtvrtek 28. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. prosince v 18.00 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, v sobotu 30. prosince v 17.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou, v neděli 31. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých
v Litoměřicích a o půlnoci mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně. Na Nový rok (1. ledna 2018) v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu vysíláme také modlitbu radostného růžence – v pondělí 25. 12. a v úterý 26. 12. ve 22.00, a v pátek od 22.30 a v sobotu od 20.30.

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství zařazujeme po 15. hodině v pátek 29. prosince.

O letošních Vánocích zachytíte na vlnách Proglasu tematické pořady. Jejichž motem je Pokoj lidem dobré vůle. Záměrem bylo podívat se do srdcí a myslí těch lidí, kteří pracují v pomáhajících profesích, podívat se, jaké jsou jejich pohnutky, jak jsou vedeni evangeliem v tom, co dělají.
V pondělí 25. prosince si můžete poslechnout například rozhovory se spoluzakladatelem organizace Dobrý anděl Petrem Sýkorou v 16.00 a s Alenou Peremskou z perinatálního hospice ve 20.15.
Na svatého Štěpána (26.12.) si nenechejte ujít pořady s ředitelem Diakonie Českobratrské církve evangelické v Krabčicích Alešem Gabryszem od 16.00 a se zdravotní sestrou domácího hospice Annou Krutskou ve 20.15.

Už asi nikoho nepřekvapí, když na ulici, v parku nebo kostele potká bezdomovce. Ve větších městech je míjíme denně. Často bez většího povšimnutí. Jsou ale lidé, kteří neváhají každý týden věnovat hodiny svého času právě lidem na okraji společnosti. Jedním z nich je i Lubomír Juriga. Člen komunity Sant Egidio. Na ulice spolu s ostatními členy komunity vyráží každý týden. Redaktorka Kateřina Rozsová se s mikrofonem na jednu takovou cestu vydala také. Co vede mladého úspěšného člověka k tomu, aby svůj čas prožíval právě takto? Poslouchejte v pondělí 25. prosince v 18.00.

Pavla Kohelová se stará o celou řadu „zahrad“. Žije v Táboře, a tedy i pro Tábor – není jí totiž lhostejné, co se kolem ní děje. Hledá cesty, jak připravit do života romské děti. Věnuje se hudbě. A v neposlední řadě je doma také mezi knihami, sama píše i veřejně předčítá. Proč nebýt lhostejný k veřejnému dění a proč se zapojit právě tam, kde člověk žije? O tom popovídá v pořadu českobudějovického studia v úterý 26. prosince v 18.00.

Na Štědrý den, na Boží hod vánoční a na Nový rok můžete na vlnách Proglasu zachytit v rámci rubriky Duchovní slovo – vždy v 6.50 – promluvy kardinála Tomáše Špidlíka z roku 2007.

Hanácký mužský sbor Rovina z Olomouce a okolí a jeho hosté – letos Cimbálová muzika Soláň a tanečníci – se představí v tradičním koncertním programu plném vánočních lidových písní a koled z Hané i Valašska. Atmosféru vánočního koncertu ze svatokopecké baziliky naplněné hudbou zažijete v přímém přenosu ve středu 27. prosince od 18.00.

Pestré hudební Vánoce – to je název dalšího pořadu z cyklu Slyšte, lidé! Milan Tesař tentokrát vybíral z nových vánočních alb různých žánrů – od nahrávky barokních vánočních mší v podání souborů Ritornello a Gregoriana nebo lidových koled v podání Cimbálové muziky Soláň přes alba Jaroslava Hutky, Hradišťanu a Radůzy až po CD Bílé Vánoce II. Lucie Bílé. Premiéru zachytíte mimořádně na svátek svatého Štěpána (26.12.) v 16.55. Reprízu zařazujeme v sobotu 30. prosince v 19.15.

Svatosilvestrovský večer na vlnách Prolasu začne v neděli 31. prosince v 20.45. Těší se na vás redaktor Petr Kronika a moderátor Jan Novotný. Na programu bude například tradiční hitparáda přeřeků.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest