katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 1. do 7. 1. 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho dalších užitečných informací naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

na Nový rok 1. ledna 2018 krátce po půlnoci mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně (celebruje Mons. Jan Graubner) a v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, v úterý 2. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 5. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. prosince v 18.00 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, na Slavnost Zjevení Páně v sobotu 6. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, o Svátku Křtu Páně v neděli 7. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

K Vánočním litaniím se můžete připojit po 15. hodině v pátek 5. ledna.

Na Nový rok se od 11.00 můžete těšit na pohádku Mořské víly existují! – jedná se o hudebně-dramatickou kompozici s herci brněnských divadel. Rozhlasová adaptace podle Alžběty Johanky Petrové zpracovává příběh z pera Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla.

Jak se lze domluvit s větším miminkem či batoletem? Jednou z možností je znakování – tedy komunikace založená na gestikulaci a mimice, která je pro malé děti přirozená. Kdy se znakováním začít, co by znaky měly splňovat a kde se inspirovat? Uslyšíte v Kafemlýnku v úterý 2. ledna od 9.30 v rozhovoru Terezie Breindlové se speciální pedagožkou a tlumočnicí znakového jazyka Terezií Vasilovčík Šustovou.

Do lobkowického archivu nahlédneme ve společnosti muzikologa a archiváře Petra Slouky. Sbírky a knihovna této šlechtické rodiny skrývají mnohé poklady, které představíme posluchačům Proglasu v pořadu Vítejte, senioři! ve středu 3. ledna v 9.30. V samotném závěru vánoční doby dostane prostor i zapomenutý hudební skladatel pozdního baroka, premonstrát a kněz Jan Lohelius Oehlschlägel.

Redaktorka Hana Svanovská připravila na středu 3. ledna pořad o komiksovém zpracování života vůdčí postavy katolického disentu na Moravě Julia Vargy. Jejím hostem bude od 20.15 autor knihy brněnský dramaturg a režisér Ondřej Elbel.

Cyklus Dotýkání světla se bude v pátek 5. ledna zabývat nejen životem, ale i duchovním odkazem významné osobnosti východních Čech – Antonie Hofmanové, které se všeobecně říkalo Tonička. Byla katechetkou, členkou Sekulárního františkánského řádu, katolickou disidentkou a politickou vězeňkyní komunistického režimu v Československu. Napsala také několik knih. První část ze třídílného cyklu uslyšíte ve 20.15.

P. Marián Kuffa se rozhodl věnovat svůj život těm nejpotřebnějším lidem, když přežil pád při výstupu na Gerlachovský štít. Jak sám říká, podepsal bianko šek s tím, že Bůh může s jeho zachráněným životem naložit, jak chce. Tehdy ještě netušil, jaké to bude mít důsledky pro jeho život a životy těch, o něž pečuje. V malé obci Žakovce v Prešovském kraji se věnuje asi třem stovkám lidí, převážně bezdomovcům, násilníkům, vrahům a prostitutkám. S P. Kuffou se můžete setkat v pořadu z cyklu Mezi slovy v sobotu 6. ledna ve 22.10.

Výročí 500 let od počátku reformace je příležitostí nabídnout velkorysý pohled na příběh novověkého a moderního křesťanství. S autorem knihy Západ a jeho víra – 9,5 teze k dopadům Lutherovy reformace, knězem a teologem Tomášem Petráčkem, rozmlouváme v Knihovničce v neděli 7. ledna ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest