katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 15. do 21. 1. 2018V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 16. ledna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné přátelé posluchače, ve čtvrtek 18. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 21. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a ve středu (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitba Korunky k Božímu milosrdenství začíná po 15. hodině v pátek 19. ledna.

Pomoc druhým a její hranice – takové téma vybrala redaktorka Hana Svanovská pro Noční linku v pondělí 15. ledna. Do diskuze se můžete zapojit od 22.30.

Pořad plzeňského studia Hroznata bude v úterý 16. ledna věnován katedrále sv. Bartoloměje v Plzni. Od 20.15 se dozvíte o její historii i současnosti.

Balónky, Bublinky a Síť – to je téma dalšího vydání Kafemlýnku. Název odkazuje na dětský svět, konkrétně se ale jedná o název mateřského centra, dětské skupiny a sdružení Síť pro rodinu. Mluvit bude iniciátorka vzniku Mateřského centra Balónky v Blažovicích a koordinátorka mnoha projektů pro rodiče s dětmi – Renata Höklová [heklová]. Co takové šikovné mamince leží na srdci a jak se jí daří rozhýbat dění v malé obci směrem k podpoře rodin, na to se bude Irena Kintrová ptát v úterý 16. ledna v 9.30.

Další vydání magazínu Vítejte, senioři! bude zaměřeno na projekt Pečuj doma. Je určen všem, kteří se rozhodnou o svého blízkého pečovat v domácím prostředí a potřebují praktické rady. Těšit se můžete i na návštěvu podkroví Werichovy vily, kam se sjeli kronikáři z České republiky. Budeme také hovořit o obecních kronikách a o potřebě zapisovat místní události. Poslouchejte ve středu 17. ledna v 9.30.

Týden modliteb za jednotu křesťanů začíná památkou Panny Marie, Matky jednoty. Jaká je historie této památky a co pro jednotu můžeme udělat my, laikové? Na to se redaktor Antonín Žolnerčík zeptal P. Petra Šustáčka, duchovního správce farnosti Kozmice u Hlučína. Poslouchejte pořad studia Hedvika ve čtvrtek 18. ledna ve 20.15.

Jono Heyes, písničkář z Nového Zélandu, byl hostem pořadu Jak se vám líbí už v roce 2015. Mezitím nejen vydal nové album 9 Pilgrims, ale také se přestěhoval do Brna. O jeho tvorbě, názorech a také o spolupráci s českými muzikanty s ním bude hovořit Milan Tesař ve čtvrtek 18. ledna v 19.15.

V dalším pořadu Živě z Prahy budou v pátek 19. ledna našimi hosty nemocniční kaplani. Připraven je kulatý stůl, kde se sejdou nemocniční kaplani z různých církví a představí svoji práci. Diskutovat se bude o tom, zda a jak se případně liší přístup kaplanů z různých církví k pacientům a zda by se vůbec lišit měl. Poslouchejte od 9.30.

Brněnská spisovatelka a literární vědkyně se specializací na dětskou literaturu Luisa Nováková vydala v loňském roce po více než deseti letech další opus s názvem Bílí havrani. Dějově bohatý příběh s názvem pojednává o věrnosti a zradě, obětavosti a zbabělosti, marné i naplněné lásce a je zalidněn řadou postav. Důležitou roli v něm sehrávají také tajemné bytosti nadané starobylou mocí. Knihu představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 21. ledna ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest