katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé pořady Proglasu v tomto týdnuV aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 23. ledna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 25. ledna na svátek Obrácení svatého Pavla v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 27. ledna ve 13.30 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně u příležitosti setkání Kaprů (Kamarádů Proglasu), v neděli 28. ledna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně–Lesné.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a ve středu (bolestný) a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitba Korunky k Božímu milosrdenství začíná po 15. hodině v pátek 26. ledna.

V Barvínku se představí dvě nové moderátorky Simona Císařová a Monika Lepková. Čeká vás také přehled všech filmů pro děti za rok 2017 z pohledu moderátora Radka Habáně, který filmy seřadil od nejhorších po nejlepší. Nenechejte si ujít v úterý 23. ledna v 16.00.

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové uspořádala výstavu k 75. výročí úmrtí profesora Dobroslava Orla – kněze, muzikologa a pedagoga. Královehradecké studio Proglasu připravilo v této souvislosti o této mimořádné osobnosti pořad s Kateřinou Andršovou. Vysíláme jej v úterý 23. ledna ve 20.15.

V pořadu Jak se vám líbí se průběžně Milan Tesař ohlíží za mezinárodní hudební konferencí Czech Music Crossroads, která proběhla v Ostravě v červenci 2017. Mezinárodnímu odbornému publiku se tam představili interpreti z celé střední Evropy. Maďarsko zastupovala například folklorní zpěvačka Ágnes Enyedi se svou skupinou. Rozhovor s ní vám uslyšíte ve středu 24. ledna v 19.15.

Hostem redaktorky Jany Beránkové bude ve čtvrtek 25. ledna P. Mariusz Kuźniar. Ve 20.15 představí Římskokatolickou farnost Ořech.

Hostem týdeníku Živě z Prahy bude v pátek 26. ledna anglista a překladatel Martin Hilský. V rozhovoru můžete nahlédnout do světa Williama Shakespeara a jeho her. Řeč bude i o dalších dílech a autorech, kterými se profesor Martin Hilský jako překladatel či badatel zabývá. Uslyšíte v 9.30.

V relaci Křesťan a svět letos zachytíte desítku rozhovorů s křesťanskými podnikateli. Premiéru budou mít každou poslední neděli v měsíci v 17.00. Povídání má podobu svědectví. Podnikatelé sdílí své osobní příběhy, které se kromě jejich tvrdé práce dotýkají jejich zrání ve víře a vztahů v rodině. Nedílnou součástí rozhovorů je i zamyšlení nad principy křesťanského podnikání podle Desatera.
V prvním vydání uslyšíte svědectví Adama Walacha. Ten dnes věnuje více jak polovinu svého zisku na dobročinné, převážně misijní, účely. Chce totiž, aby se i ostatní setkali s Ježíšem. Jako on. K mentalitě štědrého filantropa však Adam Walach dozrával postupně. V prvních letech úspěšného růstu jeho rodinné firmy Walmark se soustředil spíše na užívání radostí, které nabízí tento svět. Ale neměl pokoj. Dokonce i ti neúspěšní byli šťastnější než on. Později se zamiloval a se svou ženou se rozhodli žít křesťanství naplno. Rozhovor na téma Investor do Božího království poslouchejte v neděli 28. ledna v 17.00.

Koncert duchovní hudby bude v neděli 28. ledna ve 20.30 z velké části věnován světským vokálním skladbám. Na programu jsou od půl deváté večer díla Bohuslava Martinů, Petra Fialy a Alexandra Nikolajeviče Skrjabina.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest