katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vybíráme z programu Radia ProglasVysílání Radia Proglas v týdnu od 5. 2. do 11. 2. 2018

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho dalších užitečných informací naleznete na internetové adrese www.proglas.cz

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 6. února v 18.00 mši svatou z brněnského studia Radia Proglas za zemřelé posluchače přátele Proglasu, ve středu 7. února ve 13.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Brně – Starém Lískovci, ve čtvrtek 8. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 11. února v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu Korunky k Božímu milosrdenství naladíte po 15. hodině v pátek 9. února.


Od pondělí 5. února přesouváme Pozvánky do ranního vysílání, konkrétně do Putování po krajích od 7.15 každý všední den. Sobotní čas od 9 hodin zůstává beze změny. Přineseme tipy na kulturní akce, ale také poutě, duchovní obnovy či křesťanská setkání spolu s dalšími informacemi hlavní redakce v Brně a regionálních studií Proglasu.
Chcete nám dát vědět o zajímavé akci ve vašem okolí? Pište na pozvánky@proglas.cz.

Únoroví světci Blažej, Háta a Dorotka v české lidové kultuře. Den sv. Blažeje (3. 2.) je jedním ze žákovských koledních termínů. Háta či Agáta (5. 2.) platila za ochránkyni před škodlivými silami, nepřízní a ohněm. A konečně obchůzky o svátku sv. Doroty (6. 2.) měly podobu lidových her, které připomínaly její utrpení zachycené v mnoha verzích středověkých a barokních legend. Pořad na téma našich tradičních obyčejů a slavností s výběrem české lidové muziky připravil Zdeněk Vejvoda, naladíte ve středu 7. února od 16.55.

Komunita Emmanuel vznikla v Brně po revoluci jako sdružení lidí, kteří touží žít ve společenství křesťanů, intenzivněji se modlit a sdílet. Členem může být kdokoliv od laika po řeholníka, bez rozdílu stavu či vzdělání. Manželé Sperátovi tu působí jako organizátoři programů pro snoubence, manžele, rodiny, nově i vdovy a vdovce. Irena Kintrová se bude ptát, co účast na jejich programech přináší a jak se jim daří skloubit službu druhým s rodinným životem. Uslyšíte v Kafemlýnku v úterý 6. února v 9.30.

Novým děkanem Katolické teologické fakulty v Praze byl zvolen Prof. Vojtěch Novotný. O budoucnosti fakulty a jejím dalším směřování budeme hovořit ve vysílání Studia Kristián ve čtvrtek 8. února od 20.15.

V cyklu Dotýkání světla v pátek 9. února ve 20.15 host P. Pawel Cebula přibližuje okolnosti vzniku obrazu Božího milosrdenství a význam jeho symbolů. Vysvětluje proč Bůh lidem dává další speciální zjevení ujišťující o Božím milosrdenství, když spása je lidem zaslíbena v Písmu. Boží milosrdenství je velkým tématem papeže Františka, který nás vyzývá, abychom se stali prostředníky Božího milosrdenství. Jakým způsobem k tomu můžeme přispět? Nezdůrazňujeme Boží milosrdenství až příliš? Neztrácí se nám smysl pro Boží spravedlnost?

Nejlepší kniha o fake news dezinformacích a manipulacích!!! Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? To se dozvíte v neděli 11. února ve 13.20 v Knihovničce  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest