katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy z vysílání ProglasuV aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 20. února v 18.00 mši svatou z brněnského studia Radia Proglas za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 22. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 25. února v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu se můžete připojit také k modlitbě růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte po 15. hodině v postní době, vždy ve středu a v pátek.

Katolický domov studujících najdete v Praze v Černé ulici. Je určen dívkám, které v našem hlavním městě navštěvují střední a vyšší odborné školy. Domov jim nabízí spoustu aktivit a jednou z nich je i vysílání Rádia Černobýl. Děvčata, která se na jeho vysílání podílejí, navštívila pražské studio Proglasu. Redaktor Pavel Smolek je pozval k mikrofonu a vyzpovídal je, jak se jim v domově žije a co jejich rádio vlastně vysílá. Poslouchejte v pondělí 19. února ve 20.15.

První rok života dítěte je ve znamení dynamického rozvoje jeho psychických i pohybových možností. O tom, jak by měl správný vývoj miminka vypadat, jak rozpoznat odchylky od něj a jaké jsou časté rodičovské chyby, uslyšíte v první části dvoudílného rozhovoru v Kafemlýnku v úterý 20. února v 9.30. Hostem Terezie Breindlové bude fyzioterapeutka Petra Lacinová.

Dendrolog Aleš Rudl, který se dlouhodobě zabývá popularizací památných a významných stromů, představí ve středu 21. února v 9.30 projekt Lípy republiky 1918–2018. Jaký je osud stromů, jež dodnes připomínají naši národní svobodu či demokracii? Vysázíme ke stoletému výročí republiky stromy nové? O lípách pamětnicích si můžete poslechnout v dalším vydání magazínu Vítejte, senioři!.

V těchto dnech vrcholí přípravy studentů na budoucí povolání. Výběr vysoké školy patří, v rámci vzdělávání a budoucího povolání, k zásadním životním krokům. Jaké možnosti mají ti, kdo přemýšlejí o studiu na některé z katolických teologických fakult v ČR? Odpověď nabídne společný pořad regionálních studií Proglasu ve středu 21. února ve 20.15.

V seriálu Muzikanti, to sú chlapci! vám Proglas přináší živá vystoupení folklorních souborů. Gajdoši z Kopanic, jejichž jádrem jsou manželé Lýdie a Bohumil Gabrhelovi se synem Jiřím ze Starého Hrozenkova, se představí ve Folklorním okénku ve středu 21. února od 16.55.

Hostem Živě z Prahy bude v pátek 23. února v 9.30 Jan Řeřicha, ředitel mezinárodního festivalu proti totalitě Mene Tekel. Povídat si budeme nejen o programu letošního ročníku, ale taky o vztahu historie a současnosti nebo důležitých hodnotách pro život společnosti.

Každou poslední neděli v měsíci pořad Křesťan a svět představuje jednoho z křesťanských podnikatelů. Povídání má podobu svědectví, v němž hosté sdílí své osobní příběhy, které se kromě jejich tvrdé práce dotýkají i zrání ve víře a vztahů v rodině. Nedílnou součástí rozhovorů je i zamyšlení nad principy křesťanského podnikání podle Desatera.
Druhým hostem seriálu Investor do Božího království bude v neděli 25. února v 17.00 sestra Vojtěcha Zikešová. Ta iniciovala před sedmi lety vznik klášterní kavárny Őde v Olomouci. Sestry Neposkvrněného početí Panny Marie začaly podnikat ze dvou důvodů: aby se uživily prací svých rukou a protože to rozpoznaly jako Boží vůli. Jak sestry našly rovnováhu mezi provozem kavárny a poctivým duchovním životem? Může kontakt s obsluhou kavárny nenásilně přejít k duchovním tématům?

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, kompletní program, audio archiv pořadů a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest