katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy z vysílání Proglasu na 9. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho dalších užitečných informací naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 27. února v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím radia Lumen, ve čtvrtek 1. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 4. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte v postní době po 15. hodině, vždy ve středu a v pátek.

Vzdělávací cyklus Dobrá smrt chce nabídnout důležité informace pro ty, kteří se musí vyrovnávat s náročnou diagnózou neléčitelné nemoci. V naší zemi existují instituce, které dokážou v takové situaci rychle a účinně pomáhat. Seriál Proglasu ale není o přehledu sociálních služeb a hospicové péče. S odborníky, kteří problémy terminální fáze onemocnění řeší běžně v praxi, se bude redaktor Marek Chvátal snažit vcítit do obtížné situace pacienta a přemýšlet nad tím, co prožívá, jaké může mít před sebou překážky, jak komunikovat s rodinou a jak dojít ke smíření.
V prvním díle bude řeč o chvíli, kdy celý tento proces začíná. Tedy, lékař vysloví, že kurativní péče už neprospívá. Poslouchejte v pondělí 26. února v 16.00.

Třídit odpad se mnozí z nás už naučili. Je na čase učinit další krok – odpad nevytvářet vůbec. Do studia Proglasu přišly tři mladé ženy, které spojila myšlenka bezodpadového životního stylu. Jana, Helena a Michaela společně píší blog, v němž nabízí konkrétní tipy, jak se vyhnout zbytečnému vytváření odpadů. Pořádají i besedy pro veřejnost a nyní společně píší knihu. Poslouchejte pořad brněnského studia s názvem Czech Zero Waste v pondělí 26. února ve 20.15.

Jaké folklorní hudební nosiče byly vydány v roce 2017? Redaktorka Kateřina Kovaříková pro vás vybrala pestrou paletu, která by rozhodně neměla chybět ve vaší domácí fonotéce. K poslechu vybraných nahrávek českých lidových kapel i moravských cimbálových muzik a sólistů zveme ve středu 28. února v 16.55.

Chudoba má mnoho tváří. Nejde jen o nedostatek materiální, ale také o dopady do dalších oblastí života. Téma, kterému se dlouhodobě věnuje i papež František. O chudobě, i v optice sociálního učení církve, bude Kateřina Rózsová mluvit s hlavním ekonomem ČSOB Martinem Kupkou. Poslouchejte cyklus Mezi slovy nově v premiéře ve čtvrtek 1. března v 9.30. Reprízu zachytíte vždy následující sobotu ve 22.10.

Amitava Bhattacharya je zakladatelem a ředitelem festivalu Sur Jahan, který se koná v indické Kalkatě. Kromě toho je také velkým znalcem hudební scény Západního Bengálska, indického svazového státu, který má přes 90 milionů obyvatel. V rozhovoru, který vznikl v Ostravě na mezinárodní konferenci Czech Music Crossroads, vás Amitava Bhattacharya seznámí se základními typy tradiční bengálské hudby. Jeho kolegyně, profesionální zpěvačka Debalina Bhowmick jeho výklad doplní ukázkami některých písní. A pustíme si také ukázky spolupráce západobengálských hudebníků s muzikanty z bývalé portugalské kolonie Goa. Poslouchejte deník Jak se vám líbí ve středu 28. února v 19.15.

V rámci týdeníku Oktáva přiblíží v pátek 2. března v 16.55 redaktorka Proglasu Klára Beránková historii vzniku Koncertu h moll pro violoncello a orchestr Antonína Dvořáka.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest