katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Tipy z vysílání Proglasu na 10. týden 2018V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 6. března v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 8. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 11. března v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte v postní době po 15. hodině, vždy ve středu a v pátek.

Od narození je bez horních i dolních končetin, ale i s tímto handicapem vystudoval univerzitu, stal se otcem čtyř dětí a jako psycholog pomáhá lidem po těžkých a devastujících zraněních. Rakouský psycholog Georg Fraberger bude hostem pořadu studia Brno. V pondělí 5. března ve 20.15 se dozvíte o jeho životě, práci i osobní spiritualitě. Rozhovor připravil Filip Breindl.

Magdalena Strejčková bývala během své rodičovské dovolené pravidelnou posluchačkou Kafemlýnku. Pak také byla několikrát hostem a v úterý 6. března v 9.30 přijde znovu představit svou knihu fejetonů na rodinná témata s příznačným názvem „Máma na roztrhání“. Budeme se jí ptát, jak zvládla zařídit vydání knížky, jak se mění role maminky s odrůstáním dětí a jaká nová témata ve výchově se objevují s pubertou.

Kouzlo Prahy na nečekaných místech objevuje Pavel Ryska. I mimo turistické trasy, v dělnických koloniích, vilových čtvrtích či předměstích lze najít přitažlivé doklady o tom, jak se naši předkové starali o svá místa k žití. Po jejich stopách se vydávají zájemci o komentované prohlídky. Projekt Praha neznámá představí pořad Vítejte, senioři! ve středu 7. března v 9.30.

Jitka Šuranská je houslistka a zpěvačka, dvojnásobná držitelka ceny Anděl, autorka mezinárodního projektu Tři hlasy a spoluautorka pásma Beránci a vlci. Petr Uvira je kytarista opavské skupiny Ladě a stojí v čele kapely Heimat. Nyní dali Jitka s Petrem dohromady společný hudební projekt a jedno z jejich prvních vystoupení se uskuteční přímo ve studiu Proglasu v pořadu Jak se vám líbí ve středu 7. března v 19.15.

8. březen je v kalendáři Mezinárodním dnem žen. Co to znamená být ženou? Jaké je její poslání? O žitém ženství v 21. století budeme mluvit v Mezi slovy. Hlavním hostem bude boromejka sestra Angelika Pintířová. Pořadem ve čtvrtek 8. března v 9.30 provází Kateřina Rózsová.

V pořadu Slyšte, lidé! vás pozveme na některé zajímavé koncerty letošního jara. V Praze například vystoupí zakladatel etiopské populární hudby Mulatu Astatke nebo světoznámý trumpetista polského původu Tomasz Stańko. Slavný zpěvák Bobby McFerrin přijede v květnu do Prahy a do Ostravy, na velké turné do Česka přijede britský bluesový hudebník Will Wilde, v Jablonci nad Nisou vystoupí bluegrassová zpěvačka Sierra Hull a vrací se k nám také zpěvák Gregory Porter. Poslouchejte v sobotu 10. března v 19.15.

Turínské plátno patří mezi nejpodivuhodnější křesťanské relikvie. Ačkoli je jeho pravost stále nejasná, jeho spirituální působnost je nezpochybnitelná. V češtině přesto neexistuje žádná kniha, která by tento duchovní rozměr Turínského plátna rozvíjela a moderně reflektovala. Zdeněk Jančařík, autor úspěšné knihy Přeskočit horu, se chápe tématu jak v jeho faktické, historické rovině, tak té spirituální. Nad plátnem rozvíjí současnou, a přesto nadčasovou meditaci o zásadních aspektech křesťanské víry. Dává tak klíč jak k duchovnímu vnímání plátna v jeho historické perspektivě, tak k rozvoji osobní spirituality každého člověka. Knihu Plátno z Turína představí v Knihovničce Proglasu redaktorka Hana Svanovská v neděli 11. března ve 13.20.


Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho dalších užitečných informací naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest