katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 12. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 19. března na svátek sv. Josefa mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích, v úterý 20. března v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátelé Proglasu, ve čtvrtek 22. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, na Květnou neděli 25. března v 9.00 mši svatou z Duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu vysíláme také modlitbu růžence – v pondělí (světla) a ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 (bolestný) a v sobotu od 20.30 (světla).

Modlitbu křížové cesty zachytíte v postní době po ve středu a v pátek, vždy po 15. hodině.

Není sporu o tom, že se život člověka s nevyléčitelnou nemocí změní. Jakým směrem se ale v takovou chvíli vydat? Měl by člověk začít zpytovat svědomí a začít na sobě pracovat, zdokonalovat se, napravovat neřesti, či si naopak začít plnit dávné sny? Je to čas, kdy je potřeba přestat myslet na práci a věnovat se hlubokým myšlenkám? Čtvrtý díl vzdělávacího cyklu Dobrá smrt s podtitulem Priority naladíte v pondělí 19. března v 16.00. S lékařem Martinem Loučkou budeme pátrat po tom, co během podzimu života bez závislosti na věku ztrácí smysl a co jej naopak získává.

V naší zemi se cosi děje: 1918-1938-1948-1968-1989-2018? Jev generační? Jev evropský nebo celosvětový? Zamyslet se nad stavem naší společnosti, volební tendencí, nad názory křesťanů se můžete v Noční lince s ředitelem Proglasu P. Martinem Holíkem. Na téma Politika v kostele a před kostelem můžete diskutovat v pondělí 19. března ve 22.30.

Jak zajímavě prožít velikonoční dobu s dětmi? To se dozvíte v Kafemlýnku v úterý 20. března v 9.30 s autorkou sešitků Liturgie pro děti a Velikonoční misálky Marií Nedbalovou. Kromě toho připravil Martin Weisbauer rozhovor s manželi Petrem Pávkem a Ludmilou Konvalinkovou o nově vzniklém pietním místě pro vzpomínku na zemřelé děti v Kostelci nad Orlicí.

Jiří Barhoň je katolický kněz působící v Plzni jako kaplan pro nemocné a domovy pro seniory. Zároveň se věnuje psaní fejetonů a humoristických knížek z církevního prostředí. Texty knížek „Pane faráři, já vás budu muset zabít!“ nebo „Zlý farář přejel hodného psa“ vyloudili úsměv na tvářích nejednoho čtenáře. V rozhovoru s plzeňským redaktorem Pavlem Říhou bude mluvit o svém životě, práci a o tom, jak lze skloubit humor a (někdy dosti vážné) církevní prostředí. Poslouchejte v úterý 20. března ve 20.15.

V dalším vydání relace Vítejte, senioři! bude hostem Marcely Kopecké Jarka Švarcbachová, která stojí v čele centra Seňorina. Pražské středisko nabízí podporu pro klienty s kognitivními poruchami mozku a podporuje rovněž rodiny a přátele nemocných, jež se rozhodli o svého blízkého pečovat doma. Řeč bude také o službě Bok po boku pro brněnské seniory. Poslouchejte ve středu 21. března v 9.30.

Redaktorka pražského Studia Kristián Jana Beránková se ve svém pořadu zaměří na Unii katolických žen. Ve čtvrtek 22. března ve 20.15 se s Marii Boháčovou ohlédne za činností katolických žen v Praze i dalších pobočkách po celé republice.

Hostem týdeníku Živě z Prahy bude v pátek 23. března v 9.30 varhaník Jan Kalfus. Ten vyučuje na varhanním oddělení Pražské konzervatoře a má bohaté zkušenosti jako chrámový varhaník. Mluvit bude také o výchově nových hráčů na varhany, ale i tom, jaká pravidla má výběr hudby na Květnou neděli a o Svatém týdnu.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest