katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 14. týden 2018

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 2. do 8. 4. 2018

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý Velikonočního oktávu 3. dubna v 18.00 mši svatou z brněnského studia Proglasu, ve čtvrtek Velikonočního oktávu 5. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek Velikonočního oktávu 6. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, o neděli Božího milosrdenství 8. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Ve Velikonočním oktávu vysíláme také modlitbu slavného růžence – v pondělí a ve středu v 18.00, a v úterý a v pátek od 22.30 a v sobotu od 20.40.

Každý den Velikonočního oktávu se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – vždy po zprávách v 15 hodin.

Od úterý 3. dubna, tedy těsně po velikonočních svátcích, zachytíte premiérové Čtení na pokračování. Bude jím slavný a dnes už klasický román britského autora Bruce Marshalla „Plná slávy“. Osudy otce Thomase Edmunda Smithe v jeho rodné farnosti napříč dvěma světovými válkami sice zpodobňuje místní církev ještě před 2. vatikánským koncilem, přesto je však plný humoru, porozumění pro lidské slabosti i neokázalého, ale opravdového hrdinství lidsky nedokonalých Božích služebníků. K atraktivitě textu přispívá stále živý překlad předního českého prozaika Jana Čepa. Připravila redaktorka Hana Svanovská, načetl Igor Dostálek ve zvukové režii Zuzany Petlanové. Každý všední den krátce po 11. hodině, v repríze potom ve 21.30.

Sobota před Květnou nedělí je Světovým dnem mládeže, kdy se mladí setkávají s diecézními biskupy. Před letošními Velikonocemi navíc tři sta mladých z celého světa zamířilo do Říma, kde s papežem Františkem připravovali synodu o mládeži. Mezi delegáty byla i Markéta Imlaufová, která je hostem pořadu Živě z Prahy v pátek 6. dubna v 9.30.

Jedním ze základních stavebních kamenů křesťanské morálky je nauka o ustálených vzorcích jednání. Špatným zvyklostem se říká neřesti a těm se věnuje osmidílný cyklus Dotýkání světla. Hovořit o nich bude P. Pavel Kafka. V prvním díle se dozvíte se, jak se z hříchu stává neřest, jaké neřesti rozlišujeme, a o základní taktice, jak se proti nim stavět. Poslouchejte v pátek 6. dubna ve 20.15. Další díly budou věnovaný sedmi základním neřestem.

V sobotu 7. dubna startuje na Proglasu první a jediná folklorní hitparáda v České republice – Folklorní sedmička. Jejím cílem je především upozornit na nahrávky cimbálových muzik a lidových hudeb napříč všemi etnografickými regiony a s pokorou k lidové písni ukázat jejich krásu „způsobem veskrze moderním“. Každé dva týdny vám nabídneme sedm písní. Z nich zvolíte tři, které se vám nejvíce líbí a které pošlete do dalšího kola. Hlasovat můžete pomocí formuláře na hudebním webu Proglasu, v anketě na Facebooku, pomocí aplikace Radia Proglas, e-mailem, klasickou poštou nebo SMS. Vysíláme od soboty 7. dubna vždy v sudé týdny v 18.30.

V sobotu 7. dubna zazní ve Vstupence na operu první část opery Don Pasquale italského skladatele Gaetana Donizettiho. Tato komická opera o třech dějstvích měla svou premiéru čtvrtého ledna roku 1843 v Paříži. Pro svou lehkost, bravurnost ale také lyričnost se některá její čísla zapsala mezi světoznámé koncertní operní árie. Poslouchejte od 21.20.

Od neděle 8. dubna dochází k drobným změnám v pořadu Blahopřání. Od 14.30 i nadále vysíláme vaše písemná přání, součástí pořadu bude nově také prostor pro vaše telefonáty. Po skončení písemné části se otevřou telefonní linky a vy můžete oslavenci popřát přímo v živém vysílání.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest