katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 15. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 9. dubna na Slavnost Zvěstování Páně v 18.00 mimořádně mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v úterý 10. dubna mši svatou z katedrály sv. Jimrama v Nitře u příležitosti zasedání České biskupské konference a Konference biskupů Slovenska (celebruje kardinál Dominik Duka), ve čtvrtek 12. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 13. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 15. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V aktuálním týdnu zachytíte také modlitbu růžence – ve středu (slavný) v 18.00, a v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.40.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15 hodin.

Hostem Antonína Žolnerčíka bude v rámci Noční linky v pondělí 9. dubna duchovní správce farnosti Kravaře u Hlučína P. Daniel Vícha. Od 22.30 můžete telefonovat či psát dotazy z oblasti duchovního života, morální teologie a pastorální teologie.

Tématem Barvínku v úterý 10. dubna budou Domácí zvířátka. Kateřina Vaníčková vysvětlí, jak probíhá výcvik a výchova pejska. Dozvíte se, proč má Radio Proglas ve znaku rybu. Těšit se můžete i na speciální pohádku o Slepičí škole. Poslouchejte v 16.00.

V dubnu zachytíte na vlnách Proglasu další sérii besed Bez obav? Tentokrát na sociální témata – jarní čtveřice debat nese podtitul Cesty k bídě. Redaktor Marek Chvátal bude se svými hosty diskutovat nad problémy lidí, kteří se vlastním, či cizím zaviněním dostali na úplné sociální dno. Pozvání přijali P. Šebestián Smrčina, OFM, vedoucí Poradny pro ženy a dívky Olomouc Drahomíra Venkrbcová, ředitel Hospice sv. Alžběty Karel Kosina, vedoucí sociální pracovnice Maltézské pomoci Olomouc Lucie Švábová, psychiatr Karel Nešpor a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Diskutovat se bude například o prvních varovných signálech, které upozorňují na nebezpečí pádu do bídy. Mluvit se bude také o tom, jaká pomoc je dostupná pro lidi trpící chudobou.
První beseda se uskuteční v olomoucké kavárně Őde v pondělí 9. dubna v 19.00. Záznam uslyšíte ve čtvrtek 12. dubna v 9.30 v rámci pořadu Mezi slovy. Další diskuze se uskuteční 16., 23. a 30. dubna, tématy budou: rozvod, opuštěnost a závislosti. Poslouchejte cyklus Mezi slovy vždy následující čtvrtek od 9.30.

Pod názvem YM se skrývá zajímavý projekt brněnské skupiny Květy. Každý z jejích tří členů – Martin Kyšperský, Aleš Pilgr a Ondřej Kyas – se rozhodl napsat autorské písně ve stylu pro Květy netypickém. Všechny tři programy Květy postupně představují v rámci pořadu Jak se vám líbí. Živý koncert elektronické hudby Aleše Pilgra se odehraje ve studiu Proglasu ve středu 11. dubna v 19.15.

Společnost Likvidace lepry pomáhá už od 90. let v zemích, jejichž obyvatelé stále čelí hrozbě malomocenství. Prezident společnosti P. Stanislaw Góra a její ředitel Lubomír Hajas představí aktuální dění v této organizaci v pořadu pražského studia ve čtvrtek 12. března ve 20.15.

Manželé na plný úvazek – to je téma pořadu Křesťan a svět v neděli 15. dubna. Je manželství náročné, těžké nebo je to pohoda a „klídek“? Co nic nestojí, za nic nestojí – proto se i na manželství musí pracovat. Pokud navíc vše svěřuji Bohu, tak je šance na dobrý výsledek. Rozhovor s Lenkou a Liborem Kabátovými naladíte od 17.00.

Koncert duchovní hudby v neděli 15. dubna ve 20.30 má na programu Missa solemnis Ludwiga van Beethovena, jedna z mála jeho duchovních skladeb. Dokončil ji na sklonku života a prohlásil dokonce za své nejlepší dílo.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest