katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 16. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 17. dubna v 18.00 mši svatou za posluchače přátele Proglasu ze studia Proglasu, ve čtvrtek 19. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. dubna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 22. dubna v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15 hodin.

Písničkářka Martina Trchová je držitelkou ceny Anděl v kategorii Folk za album Holobyt, které natočila v roce 2016 se svým triem. Vedle tria v poslední době Martina vystupuje také ve dvojici s brněnskou písničkářkou Lucií Krpalovou, známou také pod přezdívkou Prune. Obě mladé dámy vystoupí společně živě ve studiu Proglasu v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 16. dubna v 19.15.

16. dubna se dožívá 91 let emeritní papež Benedikt XVI. Jako první papež po více než tisíci letech je zároveň někým, kdo může dnes bilancovat svůj pontifikát. Společně s redaktorkou Hanou Svanovskou se o to můžete pokusit také vy v Noční lince v pondělí 16. dubna od 22.30.

Dilemata rodičů a pedagogů ohledně přijímání dvouletých dětí do klasické mateřské školy budou hlavním tématem Kafemlýnku v úterý 17. dubna v 9.30. Z návrhu nového školského zákona vyplývá, že na přijetí do mateřských škol zřejmě budou mít dvouleté děti a jejich rodiče nárok. Jak se změní situace pro práci? Pro koho je toto řešení dobré či není? A proč? Pozvání přijala ředitelka mateřské školky U Milosrdných bratří v Brně Petra Škrdlíková.

Kde domov můj? se ptáme už od roku 1834. Víte, jaká byla cesta této melodie z divadelních prken až k naší státní hymně? Muzikoložky Markéty Kabelkové se budeme ptát i na to, proč se píseň nelíbila Janu Nerudovi, či kdo stál za její popularizací. Relací Vítejte, senioři! vás ve středu 18. dubna od 9.30 provede Marcela Kopecká.

Deset let uplynulo od obnovení muzea ve Frenštátu pod Radhoštěm. Zdejší muzejnictví má však mnohem delší a velmi zajímavou historii. K mikrofonu přijali ve čtvrtek 19. dubna pozvání Alena Figarová a Martin Trubač. Poslouchejte od 20.15.

V pátek 20. dubna, v odpoledních hodinách, budou ostatky kardinála Josefa Berana letecky dopraveny do vlasti. V pořadu Živě z Prahy zazní informace ze života Josefa Berana. Proč byl pohřben ve Svatopetrské bazilice v Římě? Jaké jsou důvody, které vedly k převozu jeho ostatků zpět do vlasti? Poslouchejte od 9.30.

Každoročně Pavel Smolek zve v týdeníku Oktáva na festival Pražské jaro. I letos pro vás připravuje tři pořady. V tom prvním představí s tiskovým mluvčím festivalu Pavlem Trojanem to nejzajímavější, co tento mezinárodní hudební festival nabízí. Poslouchejte v pátek 20. dubna v 16.55. O týden později zachytíte rozhovor s českým dirigentem japonského původu Chuheiem Iwasakim. Trojici pořadů uzavře Oktáva s varhaníkem Pavlem Svobodou v pátek 18. května v 16.55.

Radka Stránská se zabývá logopedií, ale během svých vysokoškolských studií strávila rok v Zambii jako učitelka a pomocnice v City of Hope v Lusace. O svém působení psala pravidelně blog. V neděli 22. dubna v 17.00 v pořadu Křesťan a svět povypráví o africké zemi, o své práci, o rozdílech mezi africkou a českou liturgií, ale také o podpoře, kterou dostávala od svých přátel.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest