katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 18. týden 2018V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 3. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. dubna v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k Májové pobožnosti – krátce po zprávách v 15.00.

Závěrečná beseda na téma Závislosti z cyklu Bez obav? se odehraje 30. dubna v olomoucké kavárně Őde od 19. hodiny. Pozvání přijali psychiatr Karel Nešpor a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Záznam diskuze naladíte ve čtvrtek 3. května ve 20.15 v rámci pořadu Mezi slovy.

Vystoupali na věž, vydýchali se a začali si povídat. Kastelán hradu Kašperk Zdeněk Svoboda vypráví redaktorce Jitce Skřičkové o nejvýše položeném královském hradu v Čechách – o dění dávném a současném, o zakladateli Karlu IV., o jednom nenechavém správci, o natáčení prvního filmu Anděl Páně, o divadelních představeních…Poslouchejte v pondělí 30. dubna ve 20.15.

V úterý 1. května zachytíte mimořádnou mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně. Jedná se o speciální provedení u příležitosti 50. výročí první realizace rytmické mše v Brně a na Moravě. Hrát a zpívat bude sbor dobrovolníků z farnosti, mezi jeho členy jsou i někteří původní interpreti z roku 1968. Přímý přenos začne v 18.00. Celebrovat bude P. Martin Holík.

V pořadu Vítejte, senioři! vás ve středu 2. května čeká rozhovor s Veronikou Čepelkovou, která se v královéhradecké diecézi stará o tamější centrum pro starší generaci. Od 9.30 budeme hovořit o pastoraci v pozdním věku, navštívíme i olomoucké Centrum pro rodinný život a s Markétou Matlochovou představíme jeho práci pro seniory.

Slavnosti majáles jsou spojeny s oslavou propukávajícího jara, nespoutaného mládí a rozkvetlé přírody. Od dob národního obrození však měly i zprvu vlastenecký a zvláště v 60. letech minulého století výsostně politický charakter. K cestě za kořeny tradiční lidové slavnosti vás zve Zdeněk Vejvoda. Ve Folklorním okénku ve středu 2. května od 16.55 nebudou chybět nahrávky vynikajících českých souborů a jejich sólistů.

Po albech pašijových a adventních písní vydala skupina Oboroh nové CD s písněmi velikonočními a svatodušními. Jmenuje se Vane, kde chce a v pořadu Jak se vám líbí vám je ve čtvrtek 3. května v 19.15 představí kapelník Oborohu Slávek Klecandr.

Další debatu, kterou Proglas pořádá k biskupské synodě o mladých lidech, zachytíte v pátek 4. května v 16.00 s pomocným olomouckým biskupem Josefem Nuzíkem. Tématem bude příprava na duchovní povolání. Diskuze se zúčastní čtveřice mladých katolíků, kteří se připravují, nebo již vstoupili na cestu svého povolání k zasvěcenému, kněžskému či manželskému životu.

Jak se vesničan do Prahy dostal? Jednoduše! P. Kamil Strak odpověděl na Boží volání ke kněžství. Přes působení na Středisku mládeže se následně stal ředitelem sekce pro mládež při ČBK. Rozhovor s ním zachytíte v cyklu Křesťan a svět v neděli 6. května v 17.00.

V den, kdy si připomínáme 185. výročí narození německého skladatele Johannesa Brahmse, zazní v rámci Koncertu vážné hudby koncert číslo jedna d-moll pro klavír a orchestr a Serenáda číslo dvě A-dur. Poslouchejte v neděli 6. května od 20.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest