katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Programové tipy Radia Proglas na 20. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 15. května v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za přátelé posluchače přátelé Proglasu, ve středu 16. května na svátek sv. Jana Nepomuckého v 18.00 mimořádně mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, ve čtvrtek 17. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. dubna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu 19. května v 10 hodin biskupské svěcení jmenovaného pomocného biskupa pražské arcidiecéze Mons. Zdenka Wasserbauera z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, v neděli 20. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

V týdnu zachytíte také modlitbu růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (slavný) a v pátek (radostný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit ke Korunce k Božímu milosrdenství a Májové pobožnosti – krátce po zprávách v 15.00.

Chrámy odedávna zněly hudbou. Nejprve jednohlasou, bez doprovodu, pak vícehlasou, přidaly se hudební nástroje – především varhany, ale i velké orchestry. Jakou hudbu bychom v kostele chtěli mít dnes? Toto téma otevře v Noční lince v pondělí 14. května od 22.30 hudební redaktorka Klára Beránková.

Jarní čas, kdy se rodí mláďátka, je určitě vhodným obdobím pro připomenutí významu rodin. Asociace Center pro rodinu pořádá od 12. do 20. května už jedenáctý ročník Týdne pro rodinu. Letos s tématem Čas být spolu. Jakých akcí se mohou rodiny účastnit a kde se o nich dozvědí? Poslouchejte Kafemlýnek v úterý 15. května od 9.30.

Karel Řežábek je od roku 1992 pastorem Křesťanského společenství Plzeň. Kromě práce kazatele také vyučuje a přednáší. Do širšího povědomí se zapsal svými písněmi, které zní při bohoslužbách napříč církvemi. V rozhovoru s plzeňským redaktorem Pavlem Říhou se o něm a jeho činnosti dozvíte víc. Poslouchejte v úterý 15. května ve 20.15.

V dalším vydání relace Vítejte, senioři! vás ve středu 16. května čeká představení farního společenství seniorů, kteří se scházejí u Panny Marie Sněžné v Praze. Od 9.30 dopoledne bude hostem relace Jiří Petrus. Renata Hromková také promluví o dalších úskalích stravování v pozdním věku.

V českých školních jídelnách se ročně vyhodí až 48 tisíc tun jídla. V přepočtu na jednotlivé porce jde o 96 milionů obědů. Redaktoři Petr Pospíšil a Kateřina Rózsová se se svými hosty zamyslí nad příčinami plýtvání jídlem a nad způsoby jak mu zamezit. Řeč bude o projektu Skutečně zdravá škola a programu Miluji jídlo, neplýtvám. Druhá část pořadu bude věnována projektu Obědy pro děti, který financuje obědy dětem ze sociálně slabých rodin. Pozvání přijali ředitel programu Skutečně zdravá škola Tomáš Václavík a manažerka charitativních projektů o.p.s Women for women Jana Skopová. Nenechejte si ujít ve čtvrtek 17. května v 9.30.

Páteční týdeník Živě z Prahy bude věnován výrazné osobnosti 20. století. Řeč bude o Janu Pavlu II., který stál v čele katolické církve bezmála 27 let. Jakou cestu za tu dobu církev ušla? Jak papež ovlivnil dění na mezinárodní politické scéně? I tyto otázky zazní během živého vysílání, do kterého mohou své dotazy psát také posluchači. Pořad naladíte 18. května od 9.30.

Jack Frost ve své knize Zakusit otcovo objetí otevřeně popisuje své setkání s Bohem i to, jak radikálně proměnilo jeho manželství, rodinu i duchovní službu. Současně odhaluje problémy, které mohou člověku bránit prožívat důvěrný vztah s Bohem jako milujícím Otcem. Nad knihou se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská v Knihovničce Proglasu v neděli 20. května ve 13.20.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest