katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 28. 5. do 3. 6. 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 29. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 31. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 1. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 3. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 1. června se můžete připojit k modlitbě Křížové cesty – krátce po zprávách v 15.00.

Během nového vzdělávacího cyklu Svědkové víry 20. století na vlnách Proglasu představí historik Jan Stříbrný dvanáct osobností, které mapují uplynulé století z pozice kněží, řeholníků, ale i laiků. Tito lidé osvědčili svou víru v těžkých dobách válek, nesvobody, útlaku, kdy bylo zřejmé, že je může stát život. V jednotlivých částech bude řeč o známých jménech, ale i lidech, kteří zatím zůstávají stranou pozornosti. Vždy zazní alespoň malá ukázka jejich díla a myšlenek, někdy i svědectví jiných osobností o jejich životě. V prvním díle nám doktor Stříbrný představí svou práci. Poslouchejte v pondělí 28. května v 16.00.
V dalších částech bude řeč například o Alfrédu Fuchsovi, Augustinovi Schubertovi OSA, Jaroslavovi Šumšalovi nebo o Adolfovi Kajprovi SJ.

V Kafemlýnku v úterý 29. května v 9.30 Irena Kintrová představí několik titulů ke čtení na prázdniny pro tatínky, kterým není jedno, jak jejich rodina funguje. Jsou to tituly z nakladatelství Návrat Domů: Bůh otec, Navždy tátovo děvče, Na otci záleží, Táta jako velitel oddílu zvláštního určení nebo Pět znaků láskyplné rodiny.

Církevní základní škola ve Veselí nad Moravou oslavuje 10 let od svého vzniku. V Barvínku se proto v úterý 29. května můžete vydat oslavovat přímo do školy. Po 16. hodině se můžete těšit na setkání učiteli, žáky i panem ředitelem.

Regionální půlhodinu vyhrazenou českobudějovickému studiu v květnu Petr Kronika pojal jako magazín. Těšit se můžete na rozhovor se členy fotoklubu v Českém Krumlově a výstup do věže kostela v Kremži na Českokrumlovsku. Řeč bude i o chystané cestě Školských sester de Notre Dame se studentkami do Tanzanie v Africe. Pořad vysíláme v úterý 29. května ve 20.15.

Helena Bretfeldová pokračuje ve Folklorním okénku ve středu 30. května svým seriálem o zpěváckých a muzikantských rodech Slovácka. Tentokrát se zaměří na Rod Petrů z Kyjova. Zakladatelem rodové tradice muzikantů a zpěváků je primáš Jura Petrů. Jeho synové Jiří a Petr pokračují v otcových stopách, stejně tak jako další potomci – houslista Jiří nebo cimbalistka a zpěvačka Bohdana Menšíková. Všechny uslyšíte hrát a zpívat spolu s Cimbálovou muzikou Jury Petrů v 16.55.

Plzeňská diecéze oslaví 25 let své existence. Rozhovor s emeritním plzeňským biskupem Františkem Radkovským a se současným biskupem Tomášem Holubem zachytíte v den výročí ve čtvrtek 31. května od 9.30 v pořadu Mezi slovy.

V pátek 1. června slavíme Den dětí. U této příležitosti jsme připravili speciální program. Těšit se můžete na dětské písně, tematickou Myšlenku na den i dětské zprávičky. Zároveň dojde ke změně programu: ve 14 hodin zazní pohádky O potrestaném vandalovi a O moudrém hřibu z pera Milana Šimka.

Hostem v pořadu Živě z Prahy bude v pátek 1. června generál Drahoslav Ryba, ředitel Hasičského záchranného sboru. Řeč bude nejen o hašení požárů, ale i o humanitární pomoci, na které se hasiči podílejí. Od 9.30 se také dozvíte, jak se z dobrovolného hasiče může stát profesionál.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest