katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 23. týden 2018



Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na webových stránkách www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 5. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, ve čtvrtek 7. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 8. června v 17.30 mši svatou z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích z třetího národního kongresu o Božím milosrdenství, celebruje pomocný biskup olomoucký Mons. Antonín Basler, v neděli 10. června v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 8. června se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

Druhý díl seriálu Cesty k jednotě zachytíte v pondělí 4. června. Jedním z nadšenců ekumenizmu je brněnský děkan Mons. Václav Slouk. Co ho vedlo k zapojení do tohoto hnutí a v čem spatřuje jeho smysl abudoucnost? Poslouchejte od 20.15.

Mezi základní pravidla ignaciánské spirituality patří umění rozlišovat, a to i v emoční oblasti života s Bohem. Jak na tom jsme dnes my? Jsme neustále obtěžováni spoustou podnětů, které nás zahlcují a proti nimž se neumíme bránit. Pak se může snadno stát, že začneme podléhat silné identifikaci s něčím, co ve skutečnosti vztah s Bohem ohrožuje nebo naopak iracionálním strachům, které v důsledku brání evangelizaci a misii. Jak na to? Na vaše zkušenosti se v Noční lince v pondělí 11. června od 22.30 těší redaktorka Hana Svanovská.

V Kafemlýnku připravila Ivana Horáková rozhovor o finanční gramotnosti v rodině. Lektor obecně prospěšné společnosti Your Chance Michal Škerle bude mluvit o programech pro základní a střední školy a také o pomoci dětem z náhradní rodinné péče se začátkem samostatného života. Uslyšíte také o programu Farních setkání, který zpracovali organizátoři blížícího se srpnového Světového setkání rodin s papežem v Dublinu. Poslouchejte v úterý 5. června od 9.30.

Na začátku června si každoročně připomínáme vyhlazení Lidic nacisty. V předvečer hlavní vzpomínky, v pátek 8. června v 9.30, bude tomuto tématu věnován týdeník Živě z Prahy o osudu této obce hovořit. Redaktor Pavel Smolek společně se svými hosty představí i unikátní Růžový sad z roku 1955, který obsahuje 240 odrůd růží v počtu více jak 24 tisíc keřů.

„Sebevědomá a sehraná sestava, která skládá a hudebně přemýšlí o krok napřed.“ Tak charakterizoval předseda České hudební akademie a šéfredaktor časopisu Headliner Honza Vedral skupinu Lake Malawi v čele se zpěvákem Albertem Černým. Ten představí kapelu a její první album Surrounded By Light v rozhovoru s Anežkou Jakubcovou. Poslouchejte pořad Jak se vám líbí ve čtvrtek 7. června v 19.15.

V pořadu Dotýkání světla v pátek 8. června začne nový seriál zaměřený na ctnosti. Postupně vám redaktor Daniel Blažke společně s P. Pavlem Kafkou představí Víru, Naději, Lásku, Moudrost, Spravedlnost, Statečnost a Umírněnost. Poslouchejte každý pátek od 20.15, reprízu v neděli od 10.30.

8. června zachytíte v pořadu Všimli jsme si debatu mladých lidí s pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martinem Davidem. Řeč bude o tom, jak si udržet víru v sekularizované společnosti. Účastníci se zaměří také na to, jak česká společnost vnímá věřící katolíky. Zazní i zkušenosti z každodenního života z víry v kontaktu s lidmi, kteří Boha neznají. Poslouchejte v pátek od 16.00.



  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest