katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 25. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 19. června v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 21. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 24. června v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek 22. června se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

Služba je velice nutná věc. Od narození jsme zcela závislí na službě rodičů. V nemoci a ve stáří se opět mnozí z nás stanou závislí na službě druhých. O tom jak sloužit a jak službu pokorně a s láskou přijímat, můžete diskutovat v Noční lince s Klárou Beránkovou v pondělí 18. černa od 22.30.

Obecně prospěšná společnost Tyfloservis nabízí podporu, informace a nácvik dovedností lidem, kteří přes vážné zrakové potíže hledají cestu k co možná nejsamostatnějšímu životu. Působí též na společnost, aby dokázala k jejich samostatnosti přispívat a pomohla tam, kde je to třeba. Rozhovor redaktora Pavla Říhy s vedoucí plzeňského střediska Tyfloservisu Martinou Hrdonkovou poslouchejte v úterý 19. června od 20.15.

V cyklu Mezi slovy jsme pro vás ve čtvrtek 21. června připravili pořad o iniciativě Dům pro Julii, která usiluje o výstavbu prvního dětského hospice v České republice. Poslouchejte od půl desáté dopoledne.

V březnu jste na Proglasu mohli slyšet první díl seriálu 100 let Československa – 100 let české dechovky. V červnovém pokračovaní představí Václav Hlaváček další klenoty české dechovky, které byly napsány po roce 1925 a které nás celých 100 let provázejí. Ve čtvrtek 21. června poslouchejte týdeník Hrajte, kapely! od 16.55.

Nadační fond Umění doprovázet byl založen 7. července 2006 za účelem podpory rozvoje hospicového hnutí v České republice. Cílem jeho činnosti není jen materiální podpora hospiců. V pátek 22. června v 9.30 bude pořad Živě z Prahy věnován právě této organizaci.

V pořadu Dotýkání světla pokračuje v pátek 22. června seriál zaměřený na ctnosti. Redaktor Daniel Blažke společně s P. Pavlem Kafkou se tentokrát budou věnovat Lásce. Poslouchejte od 20.15.

Desatero tvoří už tisíce let základní pravidla člověčenství. Už Mojžíš ty desky v hněvu rozbil, Hospodin je ale zase obnovil. Tato událost se v dějinách lidstva stále opakuje. Pro generaci našich rodičů, nás i našich dětí se zdají být tato pravidla zastaralá, nemoderní, obtěžující. I my se zas a znovu pokoušíme Boží Desatero rozbít. Stvořitel nám je ale zas a znovu v podobě svědomí vrývá do našich srdcí. Autorský pořad Magdaleny Múčkové s názvem Desatero zachytíte v přímém přenosu z Mezinárodního folklórního festivalu Strážnice 2018 v sobotu 23. června v 9 hodin.

Jana Sieberová věrně kráčí ve šlépějích své učitelky a křestní kmotry, Marie Svatošové. V Knihovničce Proglasu vás v neděli 24. června seznámíme s její knihou Naděje na konci cesty. V dalších příbězích hospice Duha se dočtete o zázracích v duších těch, kdo povolání ke službě umírajícím zaslechli a odpovídají na něj. Poslouchejte ve 13.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest