katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 28. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 10. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 11. července v 19 hodin zahajovací mši svatou z Katolické charismatické konference v Brně, ve čtvrtek 12. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v pátek 13. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v pátek 13. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v sobotu 14. července v 16.45 mši svatou z KCHK, v neděli 15. července v 11.00 závěrečnou mši svatou z Katolické charismatické konference.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) v 18.00, v úterý (bolestný) a v pátek (bolestný) od 22.30 a v sobotu (světla) od 20.30.

V pátek se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství – krátce po zprávách v 15.00.

Když funguje širší rodina, zvládají se lépe krizové situace, ať už je to nějaká nehoda nebo těžká nemoc a úmrtí. Pokud je rodina odkázaná jen sama na sebe, pak takový karambol znamená téměř katastrofu. V roce 2016 vznikl Nadační fond Vrba s cílem pomáhat ovdovělým rodičům s péčí o děti. Rozhovor s Petrou Glosr Cvrkalovou naladíte v náhradním termínu v úterý 10. července v 9.30.

Jedním z hostů festivalu Colours Of Ostrava 2018 bude americká zpěvačka Ruthie Foster, bývalá příslušnice amerického námořnictva a držitelka několika prestižních bluesových cen. V telefonickém rozhovoru se představí jako profesionální posluchačka, jako vystudovaná zvukařka a také jako někdejší členka gospelového sboru. Zazní písně z jejího aktuálního alba Joy Comes Back. Zachytíte v prázdninovém čase Pozvánek na festivaly – ve středu 11. července v 16 hodin.

Od středy 11. do neděle 15. července zachytíte na vlnách Proglasu reportáže a rozhovory z Katolické charismatické konference v Brně. Redaktoři Proglasu budou pátrat po tom, co lidi přitahuje ke společnému naslouchání, chválám a modlitbě. Můžete se těšit také na přenosy modlitby Anděl Páně a mší svatých z brněnského výstaviště. Ve středu 11. od 19.00 zachytíte přenos mše svaté, kterou bude celebrovat P. Bogdan Stepień. Další přenosy mší budou ve čtvrtek (celebruje Mons. Vlastimil Kročil), v pátek (celebruje P. Aleš Opatrný) a sobotu (celebruje P. Radek Tichý) vždy v 16.45. Živá studia naladíte ve čtvrtek a pátek v 11.30, 13.05 a v 18.00. Z KCHK budou také redaktoři Proglasu vysílat týdeník Všimli jsme si v pátek v 16.00. V sobotu se můžete těšit na živá studia ve 14.00 a v 18.00. V neděli 15. července v 11 hodin se také můžete připojit skrze vysílání Proglas k závěrečné mši svaté z KCHK. Od čtvrtka do neděle se můžete s pracovníky Proglasu potkat na stánku na brněnském výstavišti.

Ve čtvrtečním týdeníku představí redaktorka Kateřina Rózsová se svým hostem teologem Davidem Boumou podrobněji apoštolskou exhortaci papeže Františka Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte). Text vyšel 9. dubna 2018 s podtitulem O povolání ke svatosti v současném světě. Poprvé poslouchejte 12. července v 9.30.

Hudební siesta vás v pátek 13. července zcela neobvykle pozve do kina. Zazní melodie ze slavných filmů: West side story, Star Trek, Major Dundee, Major Dundee, Romeo a Julie, Samson a Dalila a Stroj času. Nenechejte si ujít krátce po 12. hodině.

Jazzový kontrabasista Jaromír Honzák se na svém novém albu Early Music inspiroval především středověkou hudbou, ale současně neztratil nic ze svého vyzrálého autorského rukopisu. Pořad Slyšte, lidé! se v sobotu 14. července bude věnovat jak tomuto albu, tak Honzákovým starším nahrávkám. Vedle autorské tvorby uznávaného jazzmana uslyšíte i jeho úpravy písní Oldřicha Janoty nebo americké zpěvačky Suzanne Vega. Hudební týdeník zachytíte v 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest