katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Programové tipy Radia Proglas na 49. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 4. prosince v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 5. prosince v 6.25 rorátní mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 6. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 8. prosince na slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny dědičného hříchu, v 8.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, o druhé neděli adventní 9. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Panny Pomocnice v Olomouci.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Adventních litanií.

V sobotu 8. prosince na slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny dědičného hříchu a výročí Proglasu zachytíte v 8.00 mimořádně mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně. Ve středy 5. a 19. prosince v 6.25 bude Proglas přenášet rorátní mše svaté ze studia a v soboty 15. a 22. prosince z brněnského kostela sv. Augustina, vždy od 6.30.

Renomovaná pražská výtvarnice Kornelie Němečková je známá zejména svými vystřihovánkami. Rodačka ze Vsetína ve svých 86 letech pořádá ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko v prostorách vsetínského zámku výstavu, která je průřezem její tvorby. Expozici představí historička umění Olga Mehešová, paní Kornelie vám poví o životě s papírem a nůžkami. Další vydání pořadu Vítejte, senioři! naladíte v pondělí 3. prosince v 9.00.

Evangelický farář Daniel Heller, vnuk předního českého biblisty profesora Jana Hellera, je povzbudivým příkladem člověka, který jednotu křesťanů nejenom hlásá, ale bytostně ji prožívá i ve své rodině. Jeho manželka je katolička a jejich manželství jenom potvrzuje, že jednota v Kristu je reálná a nesmírně obohacující. Poslouchejte závěrečný díl cyklu Cesty k jednotě v pondělí 3. prosince ve 20.15.

Jak to udělat, aby byl advent opravdu časem milosti a duchovního zrání? O tom si spolu s ostravským redaktorem Antonínem Žolnerčíkem a ostatními posluchači můžete povídat v Noční lince v pondělí 3. prosince ve 22.30. Do debaty můžete přispět pomocí telefonu, SMS zpráv i e-mailů.

Mikuláš, anděl a čert se v těchto dnech rozběhnou po světě, aby hodným dětem nadělili dárky, těm zlobivějším uhlí nebo bramboru. Je správné používat ve výchově náboženské symboly? Jak s nimi zacházeli naši předkové a jak se k nim stavíme dnes? O víře a symbolech v našich životech hovoříme se sestrou boromejkou Angelikou Ivanou Pintířovou ve středu 5. prosince v 9.00 v pořadu Okolo stolu.

Pořad Mezi slovy se ve čtvrtek 6. prosince zaměří na příčiny užívání alkoholu a měkkých drog u mladistvých. Co drogově závislým lidem nejvíce pomáhá? Jak by se měli rodiče zachovat, když zjistí, že jejich děti užívají návykové látky? Je skutečně nutné v případě užívání tvrdých drog vyhodit dítě na ulici? Na otázky bude hledat odpovědi redaktor Petr Pospíšil s terapeutem a ředitelem společnosti Podané ruce Jindřichem Vobořilem. Poslouchejte od deváté hodiny.

Život kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Připravoval se na dráhu misionáře, ale působí doma. Pohybuje se mezi salesiány i mezi kamarády z undergroundu. Je introvert, ale vystupuje na rockových festivalech s kytarou a biblí v ruce. Věří v Boha, který přesahuje všechny naše představy. A o tom všem je rozhovor, který s ním vedl publicista Josef Beránek. Nad knihou U Božího mlýna se sejdou redaktorka Hana Svanovská a salesián P. Zdeněk Jančařík. Připojte se v Knihovničce v neděli 9. prosince ve 13.30.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest