katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 52. týden 2018Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

na Štědrý den (24. 12.) půlnoční mši svatou ve 21.30 z kostela Všech svatých v Litoměřicích, na Boží hod vánoční (25. 12.) v 9.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci, na svátek svatého Štěpána (26. 12.) v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné, ve čtvrtek 27. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. prosince v 18.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Kravařích, v neděli 30. prosince v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích, na svatého Silvestra (31. 12.) v 17.00 mši svatou na poděkování za uplynulý rok z kostela svatého Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou, na Nový rok (1. 1.) v 9.00 na Slavnost Matky Boží Panny Marie mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně.

K modlitbě živého radostného růžence se můžete připojit 25. a 26. prosince ve 22 hodin, ve čtvrtek, v pátek a v sobotu ve 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Baladický pořad s podtitulem Pod jedlovou větévkou, sestavený z lidové poezie a krátkých pohádek Boženy Němcové, doplněný nahrávkami, ve kterých děti povídají o svých přáních a o tom, v čem vnímají podstatu Vánoc, uvede Proglas na Štědrý den, 24. prosince 2018 v 11.00. Pro vysílání připravil Jan Novotný. Představí se herci Lucie Žáčková, Petra Jungmanová a Michal Bumbálek.

Příběhy z knihy Královské pohádky brněnského režiséra, herce a autora divadelních her Františka Zacharníka zazní od 24. do 26. prosince vždy ve 14.00. Mají klasický rozměr rozlišování dobra a zla. Nejsou tu pohádkové rekvizity nebo postavy, spíš si příběhy všímají toho, že i královské rodiny mohou mít svá trápení a životní osudy.

Roman Galek z Jindřichova Hradce je ještě docela mladý řezbář a betlémář, ve kterém se vzňal vztah k této umělecké práci se dřevem, k biblickým výjevům a betlémům zprvu v dětství při pobytech u babičky pod zříceninou hradu Landštejn. A koníčka – tedy dláta – se nepouští. Rozhovor odvysílá Proglas na Boží hod vánoční, 25. prosince, v 18.00.

Na Boží hod vánoční 25. prosince 2018 se 93 let dožívá prof. Bohuslav Korejs, autor známých responsoriálních žalmů a stovek vícehlasých duchovních písní. Jako sbormistr několika sborů harmonizoval i desítky lidových písní a koled. Mnoho let vyučoval zpěváky a varhaníky citu k hudbě a k liturgii. Popřát a poděkovat mu za vše, co tiše a skromně udělal, chce i Proglas ve svém vysílání v den jeho narozenin. Od 15.00 hodin zazní nejprve jeho sbor na poděkování „Bože milý“. Po něm je na programu záznam vánočního koncertu ze Svaté Hory, kde roku 2000 dirigoval své sborové úpravy známých i méně známých koled.

Když bylo Josefovi 15 let, zemřel mu otec. Na jeho pohřbu si poprvé v životě začal klást otázky o tom, jestli je po smrti něco víc. A tak začalo jeho hledání, které nedávno skončilo křtem. Jaká byla jeho cesta ke křtu? A jak došel k tomu, že se nechá pokřtít právě u katolické církve? Poslechněte si poutavé vyprávění mladého učitele z Prahy, který tak dlouho filozofoval, až mu srdce řeklo, kudy se má vydat. Speciální vánoční pořad zazní ve středu 26. prosince ve 20.15.

Vánoční koncert Vojenského uměleckého sboru Ondráš tematicky vychází ze zvyků a obyčejů spojených s dobou zimního slunovratu, radostného očekávání příchodu Spasitele, vánočních svátků a Nového roku. V pořadu zazní krásné zpívané i instrumentální koledy či pastorely, obohacené o lidovou betlémskou hru. Zpříjemněte si vánoční období a nechte se unášet poklidnými tóny v podání orchestru lidových nástrojů a zpěvu dívčího sboru. Přenos koncertu naladíte v sobotu 29. prosince v 16.30.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest