katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 8. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 19. února v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 21. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v neděli 24. února v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

V pátek se můžete krátce po 15. hodině připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Svatost není výsadou morálně ušlechtilých výjimečných hrdinů, ale povoláním ke každodennímu zápasu o život v Kristu. Jaké svaté znáte a v čem vás inspirují? Je ve vašem okolí někdo opravdu Bohu blízký? Příběhy o konkrétních výsledcích přímluv ke svatým – tedy o "pomoci z nebe" na vás čekají v Noční lince s redaktorkou Irenou Kintrovou v pondělí 18. února od 22.30.

V prosinci Rychlé Šípy oslavily 80 let od prvního vydání. A i když už by z Rychlonožky a spol. byli dědečci, jejich příběhy jsou nesmrtelné. Proto nás také budou zajímat v Barvínku v úterý 19. února od 16.00. Jak vlastně spisovatel Jaroslav Foglar vymyslel pětici kluků, kteří ve městě i v přírodě zažívají různá dobrodružství? Co by Rychlé Šípy dělaly v dnešním moderním světě? Nosil by Červenáček svoji čapku? Byl by Mirek Dušín stále tak čestný? Zajímavosti i svůj pohled nám řekne literární kritička Proglasu Hana Svanovská. Společně s Martinem ze Sdružení přátel Jaroslava Foglara se také můžete vydat na procházku brněnskými Stínadly a řeč bude třeba i o tom, co všechno jejich spolek pro děti i dospělé nabízí.

Když se maminky po rodičovské dovolené vrací zpátky do práce, mívají hodně napilno. Musí zvládnout dosavadní provoz rodiny a přibrat další povinnosti, mezi které třeba patří řízení auta. Vstříc ženám, které potřebují oprášit znalosti v řízení auta, vycházejí speciální autoškoly pro ženy. Jednou z prvních byla Škola řízení v Brně. Do Kafemlýnku jsme v úterý 19. února pozvali autorku nápadu Ivu Rážovou, která kromě autoškoly píše pěkný internetový blog. Poslouchejte živě od 9.00.

Po několika týdnech byla Soukromá detektivní kancelář Lorňon opět povolána do akce – na stavbu mateřské školy v Jiříkovicích. Znovu se setkáte s Pepou bagristou, Frantou tatrystou, jeřábníkem Karlem a zedníky Staníkem a Lůďou. Tentokrát Pepa vybagroval kostru člověka. Jak tento hrůzostrašný příběh dopadne, poslouchejte ve středu 20. února od 16.00.

Pronásledování rodin v době nesvobody je hlavní téma XIII. ročníku mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel 2019. Probíhat bude ve dnech 24. února – 7. března. S jeho ředitelem Janem Řeřichou bude Kateřina Rózsová hovořit v relaci Okolo stolu nejen o tom, co všechno tento ročník přinese, ale také se dozvíte, proč připomínat dějiny a jak se z nich poučit pro budoucnost. Poslouchejte ve středu 20. 2. od 9.00.

V Oktávě v pátek 22. února představí Pavel Smolek Sukův komorní orchestr. Byl založen v roce 1974, tedy v roce stého výročí narození Josefa Suka. Pozvání do studia na 16.55 přijal umělecký vedoucí koncertní mistr Martin Kos.

Írán známe jako kontroverzní zemi nesvobody. Ale je to také území s neuvěřitelně bohatou kulturní a také hudební tradicí. V pořadu Slyšte, lidé! vás Milan Tesař pozve na malý hudební výlet do bývalé Persie, tedy dnešního Íránu. Představí základní nástroje perské hudby, zazní hudba lidová, klasická i rocková. A zaměříme se i na íránské hudebníky, kteří žijí a působí na české scéně. Nenechte si ujít v sobotu 23. února v 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest