katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audiorchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 23. července v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku (přes rádio Lumen), ve čtvrtek 25. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné, v pátek 26. července mimořádně v 15.30 mši svatou z kostela Božího Milosrdenství ve Slavkovicích (kázat bude P. Zenon Hanas), v neděli 28. července v 9.00 mši svatou z duchovního centra v Brně-Lesné.

V týdnu zazní také modlitba růžence – v pondělí (radostný) a ve středu (slavný) v 18.00, v úterý (bolestný), ve čtvrtek (světla), v pátek (bolestný) a v sobotu (slavný) od 22.30.

K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek v 15.00.

Hostem Kafemlýnku bude kněz Lukáš Engelmann, který vystudoval psychologii, jejíž poznatky využívá denně ve své farářské praxi. Kromě toho na přání rodičů sestavil přednášku na výchovné téma, z které bude vycházet i rozhovor. V úterý 23. července od 9.00 budeme mluvit o tom, jak nenahraditelné role maminka i tatínek ve výchově dítěte hrají.

Co dělat, když o prázdninách prší? Barvínek v úterý 23. července přinese tipy na dobré filmy, knížky a hry. Zjistíte také, proč nuda také někdy může být dobrá. Poslouchejte od 16.00.

Na čtvrtek 25. července připadá svátek svatého Jakuba, proto připravil Proglas tematický program: V pořadu královehradeckého studia se můžete společně s redaktorem Martinem Weisbauerem podívat do Červeného Kostelce, kde připravují při kostele sv. Jakuba novou tradici zastavení starobylé Svatojakubské poutní cesty do španělského Santiaga de Compostella, která sem vede z polských Vambeřic. Poslouchejte v úterý 23. července od 20.15, nebo v repríze ve středu 24. od 22.00.
Od konce dubna do října roku 2018 Oldřich Bažant, Oliver, putoval z Českých Budějovic do Santiaga de Compostela. Před několika lety se mu podařilo dostat ze závislostí. Kuchař z českobudějovického centra rostlinné stravy začal klást důraz na disciplínu a denní a týdenní „rituály“. Ke hrobu svatého Jakuba došel. A ještě dál. Po návratu domů a do zaměstnání se o své prožitky dělí s těmi, kdo je chtějí slyšet. Rozhovor s ním zachytíte ve čtvrtek 25. července od 20.15.

Pekařský učedník ze Znojma je román o životě svatého Klementa Marie Hofbauera, chudém chlapci z moravských Tasovic, který bývá nazýván také apoštolem Varšavy a který se stal duchovní oporou Vídně obsazené Napoleonem. Z knihy Wilhelma Hünermanna bude číst Igor Dostálek od čtvrtka 25. července. Poslouchejte Čtení na pokračování každý všední den v 11.05 a ve 21.30.

Liberální demokracie není absolutním vítězem studené války a ohlášený konec dějin se nekoná. Na základě velkoryse pojatého výzkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje Timothy Snyder podstatu hrozícího nebezpečí. Nad aktuální knihou Cesta k nesvobodě se zamyslí redaktorka Hana Svanovská v Knihovničce Proglasu v neděli 28. července ve 13.30.

Výzdoba hudebních rukopisů Jana Táborského z Klokotské hory je název publikace, jejíž autorkou je Ema Součková z Národního muzea a která nedávno vyšla v nakladatelství Academia. Ema Součková se tomuto autorovi hudebních rukopisů, který žil v 16. století, věnuje už dlouhodobě. V pátek 26. července v Oktávě představí malou část naší hudební historie, ke které tyto rukopisy nepochybně patří. Poslouchejte od 16.55.

Beskydský chameleon je název jedné skladby z Andělem oceněného alba Beránci a vlci. Marian Friedl, beskydský chameleon je název dalšího vydání pořadu Slyšte, lidé!, který naladíte v sobotu 27. července od 19.15. Milan Tesař v něm představí hudebníka, který je autorem nejen Beránků a vlků, ale stojí také v čele beskydské muziky RukyNaDudy, doprovází Jitku Šuranskou v jejím triu, hraje jazz na kontrabas a sám si vyrábí dřevěné lidové nástroje.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář