katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Radio Proglas od 11. ledna sídlí v nových prostorách, psát nám můžete na adresu Olomoucká 7, 618 00, Brno. Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na setkání.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 18. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 19. ledna v 18.00 mši svatou za posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svaté Ducha, ve středu 20. ledna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 21. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. ledna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 24. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V pátek se od 15.10 můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Ve škole musíme dávat pozor – a v životě ještě větší.“ – to jsou slova českého spisovatele a aforisty Pavla Kosorina, která nám otevřou Noční linku. Která etapa vašeho života vás něčemu důležitému naučila? Za co jste nejvíc vděční? V pondělí 18. ledna se na vás od 22.30 těší Jitka Ingrová.

V pondělí 18. ledna začíná Týden modliteb za jednotu křesťanů, proto jsme pro vás připravili tematické Myšlenky na den – od 5.27 (o víkendu 5.57), v 11.57 a v 17.55.

Katolická komunita Chemin Neuf vznikla před 40 lety v Lyonu. Od té doby se rozšířila do mnoha zemí a před 20 lety se její členové usadili i v České republice. Žijí v ní jak muži a ženy v celibátu, tak rodiny s dětmi, katolíci, protestanté i pravoslavní. Cesta za jednotou křesťanů je jedním z jejich základních povolání. Více už v pořadu pražského studia v pondělí 18. ledna v deset hodin večer.

V pořadu královéhradeckého studia v úterý 19. ledna ve 22.00 můžete zjistit, jak ve farnosti Sezemice působí modlitební společenství, jehož posláním je vytrvalá modlitba za kněze. Celému společenství, nejen v Sezemicích, se věnuje sestra Kateřina Klosová, která žije v komunitě sester Centra Aletti.

Papežský pastorační projekt 1. poloviny 20. století s názvem Katolická akce vyhlásil papež Pius X., jeho nástupce Pius XI. ho intenzivně podporoval a papež Pius XII. završil. U nás byla zavedena rozhodnutím československé biskupské konference v roce 1928. O významu projektu hovoří historik Mons. Jan Larisch v pořadu ostravského studia ve středu 20. ledna ve 22.00.

Narodila se ve Španělsku, ale v 18 letech odešla do světa. V 90. letech poznala Jindřicha Vobořila, který zakládal sdružení Podané ruce a tím se jí obrátil život naruby. Marisa Perello působila na misích v Afghánistánu, pracuje s mezinárodními organizacemi. O jejím životě si s ní bude povídat Alžběta Havlová v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 21. ledna od 16.00.

Pandemie covid-19 přináší záplavu otázek, ale málo odpovědí. Komu věřit, když je všude plno „odborníků“? Rozhovor Aleše Palána s předním českým biochemikem a prorektorem Karlovy Univerzity Janem Konvalinkou je výletem do světa vědy, smrtících virů, i nevědeckých fám. Knihu rámují fotografie Jana Šibíka z období karantény z jara 2020. Titul Spánek rozumu plodí příšery představí Hana Svanovská v Knihovničce Proglasu v neděli 24. ledna od 13.30.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest