katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 44. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 26. října v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, celebruje světící biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul, ve čtvrtek 28. října od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. října mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 31. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Chvíle radostného těšení na příchod nového človíčka se někdy může zkomplikovat a rodiče nečekaně prožívají náročné chvíle. I pro ně platí vzkaz: Nejste v tom sami! Je tu Nedoklubko, spolek podporující rodiče předčasně narozených dětí a neonatologická oddělení v České republice. Jak konkrétně? O tom bude mluvit Kateřina Rózsová s Lucií Žáčkovou, předsedkyní a ředitelkou Nedoklubka, v pondělí 25. října od 9.00.

Na právnickou poradnu s redaktorem Antonínem Žolnerčíkem a Dr. Liborem Botkem, oficiálem Interdiecézního soudu, se můžete těšit v Noční lince v pondělí 25. října od 22.30. Vítány jsou dotazy nejen z oblasti církevního práva, ale také z morální, dogmatické či pastorální teologie.

Za pár týdnů uplyne přesně padesát let od založení organizace Lékaři bez hranic. Jakým vývojem si za půlstoletí existence tato organizace prošla, kde stojí dnes, jak funguje a kde pomáhá český tým? To se dozvíte v Dopoledni s Proglasem v úterý 26. října od 9.00.

Velký a malý státní znak, státní hymna, státní vlajka, prezidentská standarta, státní pečeť a státní barvy. To je sedm státních symbolů naší země, které užíváme více než 100 let. Jak se tvořily? Proč jsou našimi barvami právě bílá, červená a modrá? Jak nosit trikoloru a jaký osud měl autor písně Kde domov můj? To jsou témata svátečního vydání pořadu Dopoledne s Proglasem. V den, kdy si připomínáme vznik Československa, bude na naše otázky odpovídat plk. Michal Burian z Vojenského historického ústavu a muzikoložka Markéta Kabelková z Českého muzea hudby. Poslouchejte od 9.00.
Ve 14.00 uslyšíte detektivní příběh o pohádkových bytostech z pera naší bývalé moderátorky Romany Odstrčilové. Seznamte se prosím s vodníkem a jeho kamarády. Čtou Klára Beránková, Romana Odstrčilová, Lukáš Graca, Anežka Jakubcová, Irena Kintrová, Alžběta Havlová a Radek Habáň.
S vojenským historikem Eduardem Stehlíkem se v den státního svátku od 20.15 budeme zabývat 28. říjnem, dnem vzniku samostatného Československa. Jak si dnes připomínat vznik státu, který už neexistuje? Byla to revoluce, převrat nebo pokojné předání moci? Jak se slavil 28. říjen v průběhu uplynulých sta let? Doktora Eduarda Stehlíka se budeme ptát i na téma vlastenectví v 21. století.

Sexuální násilí se nemusí odehrávat jen na večírcích a v přítmí tmavých uliček. Často se odehrává i za dveřmi domácností nebo od těch, u kterých bychom to nejméně čekali. O opakovaných zkušenostech se sexuálním násilí v pořadu Na dřeň promluví poprvé veřejně slečna Klára. Ve stejném dílu se budeme bavit také s právničkou Lucií Hrdou, která se na oběti domácího a sexuálního násilí specializuje. Jaká traumata znásilnění způsobuje? Je česká justice na tyto případy připravena a lze jim nějak předcházet? O tom si budou s hosty povídat redaktorky Alžběta Havlová a Hana Strašáková. Poslouchejte pořad Na dřeň ve čtvrtek 28. října od 16.00.

Vilém Veverka je naším předním hobojistou. Prošel Berlínskou filharmonií a je vítězem prestižní soutěže Tokyo/Sony Music Foundation. V současnosti se věnuje vlastním projektům, mezi které patří např. vydávání vinylových desek. V pátek 29. října od 16.55 uslyšíte ukázky klasické hudby i hudbu současných autorů jako je Ennio Morricone nebo Ástor Piazzola.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest