katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 48. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 23. listopadu v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého, celebruje světící biskup brněnský Pavel Konzbul, ve čtvrtek 25. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. listopadu mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 28. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V pořadu Dopoledne s Proglasem jsme pro vás příští týden připravili zajímavá témata. V pondělí 22. listopadu bude od 9.00 řeč o časopisu IN! V úterý bude Jan Krbec mluvit o Studentském centru Katolického Gymnázia v Třebíči. O Červené středě, která připadá na 24. listopadu, promluví biskup Václav Malý a tajemník Federace židovských obcí Tomáš Kraus. Ve čtvrtek 25. se Marcela Kopecká zaměří na český jazyk s jazykovědkyní Markétou Pravdovou. Místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze Dominikánská 8 představíme v pátečním vydání pořadu. Odvysílané díly můžete poslouchat v audioarchivu Proglasu nebo vybrané díly v podcastových aplikacích.

Jenda a Anička jsou mladí manželé z Brna. Jenda pracuje v jisté firmě, která se zabývá zelenými destičkami v elektronice, Anička vystudovala na porodní bábu, což je podle ní vždycky zabiják jakékoliv konverzace. Protože měli dle jejich slov zatím spoustu času a málo závazků, rozhodli se, že je ten správný čas na to, aby vyjeli do světa (konkrétně do Zambie) a sloužili tam mladým. Proč jejich kroky vedly zrovna do Zambie? A co tam dělali? To se dozvíte v Barvínku 23. listopadu od 16.00.

Pořad redaktora Martina Weisbauera se skládá v podstatě ze tří částí, které na sebe ovšem velmi úzce navazují. Nejprve se podíváte na unikátní románskou rotundu sv. Kateřiny Alexandrijské v České Třebové – svého druhu jediné v královéhradecké diecézi, dále se seznámíte se spolkem Přátelé Jeunesse Lumiere o.s., který má při rotundě své sídlo a poté se dozvíte něco z historie domu, kde spolek sídlí a o aktivitách, které provozuje. Řeč bude i o proslulé Jabkancové pouti, která v České Třebové se svátkem sv. Kateřiny souvisí, a také o tom, co jsou vlastně jabkance a jak tento neobvyklý název vznikl. Nenechte si ujít ve čtvrtek 24. listopadu od 20.15.

Do konce listopadu jsou připraveny Podzimní pohádky od Jaroslavy Cýrusové. Uslyšíte například o drakovi z papíru, o havranech, pampeliškách nebo o králi medvědovi. Podzimní příběhy pro vysílání Proglasu nastudovaly Magda Hauserová a Adriana Růžičková. Poslouchejte každý večer od neděle 21. listopadu, vždy od 19.00.

Synoda, jež je společnou cestou a hledáním, jak být pravdivými svědky evangelia, byla v ostravsko-opavské diecézi zahájena v sobotu 16. října při mši svaté v katedrále Božského Spasitele. O její přípravě a plánovaném průběhu bude s redaktorem Antonínem Žolnerčíkem mluvit biskupský delegát ad omnia P. Jan Czudek ve středu 24. listopadu od 20.15.

Sedm dětí – tolik jich společně vychovávají manželé Dana a Stanislav Skřičkovi. Plánovali čtyři, ale po prvním dítěti a úmrtí druhého nevěděli, jestli ještě nějaké vlastní vůbec někdy budou mít. Jak to celé dopadlo? To si poslechněte v rozhovoru o pěstounství, ale také o tom, jak si uchovat krásný manželský vztah při péči o velkou rodinu. Rozhovor o těžkých i krásných chvílích, které spolu Skřičkovi zažili, uslyšíte v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 25. listopadu od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář