katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 49. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 21. prosince v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 23. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, na Štědrý den v pátek 24. prosince půlnoční mši svatou ve 21.00 z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, na slavnost Narození Páně v sobotu 25. prosince mši svatou od 9.00 z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku, na svátek Svaté Rodiny v neděli 26. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý a ve čtvrtek 22.30.

Ve vrcholícím adventním čase vás chceme pozvat k zastavení s duchovními. S naším mobilním studiem se proto vydáváme do různých míst, abychom vám zprostředkovali pohled na blížící se Vánoce z několika stran. Začínáme na Staroměstském náměstí. S farářkou Církve československé husitské Libuší Roytovou budeme mluvit o tom, jak prožívají sváteční období ženy ve službě církve. V úterý 21. prosince nás pozve na svou faru P. Jan Krbec. Prožívání adventu a Vánočních svátků budeme sledovat i v mezinárodní komunitě Bosých karmelitánů v Klášteře Pražského Jezulátka, kde bude naším hostitelem P. Pavel Pola. A den před Štědrým dnem se vydáme do Komunitního centra Matky Terezy v Praze za P. Michaelem Špilarem a P. Františkem Čechem. Budeme také vyhlížet, zda mezi nás dorazí Betlémské světlo. Poslouchejte pořad Dopoledne s Proglasu od pondělí 20. do čtvrtka 23. prosince, vždy v 9.00.

Protože k vánočním svátkům patří v řadě rodin i deskové hry, zaměří se na ně i Barvínek. Vladimír „Vlaada“ Chvátil je český vývojář deskových a počítačových her. V kolika letech vymyslel svoji první deskovou hru? Jak vznikl nápad na populární hru Krycí jména? A jakých zásad by se měl člověk držet při psaní pravidel hry? Nejen o tom bude řeč v úterý 21. prosince od 16.00!

Svátky narození našeho Pána a Spasitele slavíme nejraději mezi svými nejbližšími či nejmilejšími, v rodině, ve farnosti. Najdou se však profese, které je prožijí ve službě – a to daleko od domova – například na vojenské misi v Afghánistánu, případně v Mali v Africe. Rozhovor s vojenským kaplanem P. Kamilem Víchou uslyšíte v sobotu 25. prosince od 18.00.

V pořadu královehradeckého studia můžete navštívit Městské Muzeum v České Třebové, kde vám jeho ředitelka Jana Voleská přiblíží zvláštní místní tradice adventu a vánoc, především pak specifické zdejší betlémy a utajené vzory betlémských postav. Pořad redaktora Martina Weisbauera poslouchejte v sobotu 25. prosince od 20.15.

Na svátek Svaté Rodiny neděli 26. prosince připravil Myšlenku na den pomocný biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul. Poslouchejte v 5.57, 11.57 a v 17.55.

Proč volí mladí Bělorusové raději život mimo svou vlast? A jak vnímají aktuální události ve své rodné zemi či jak praktikuje své pravoslavné vyznání ve smíšeném manželství maminka tří dětí? To vše nám prozradí Ludmila Váňová, která v Česku žije už od roku 2004. Pořad redaktorky Ráchel Veselé uvedeme na druhý svátek vánoční v neděli 26. prosince od 18.00.

Pražské Jezulátko je soška vystavená v kostele Panny Marie Vítězné v Praze na Malé Straně. Lidé zde prosí o pomoc, uzdravení, mír, někteří s důvěrou očekávají narození dítěte. Uvnitř kostela se ale nachází také muzeum, kde je vystavena řada kultovních předmětů a část vzácného souboru textilií z šatníčku Jezulátka. Kde se u nás Jezulátko vzalo, proč má takovou úctu ve světě, jaké zázraky jsou s ním spojované i jak vypadá převlékání, prozradí sestra Jitka z Kongregace sester karmelitek Dítěte Ježíše na svátek Svaté Rodiny v neděli 26. prosince od 20.15.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest