katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 11. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 14. března mimořádně mši svatou z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, sloužena bude na poděkování za službu apoštolského nuncia Mons. Charlese Daniela Balva, v úterý 15. března v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého za posluchače, ve čtvrtek 17. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. března mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 20. března v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. Ve středu a v pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty.

Jaké to je vyrazit na svatební cestu pěšky po Itálii? Proč se na ni naši hosté vydali? O poutních stezkách z kláštera La Verna do basiliky sv. Petra v Římě si budeme povídat s manželi Barborou a Jakubem Neumannovými v pořadu pražského studia v pondělí 14. března ve 20.15.

24. února napadlo Rusko Ukrajinu a od této chvíle probíhá válečný konflikt několik stovek kilometrů od našeho území. Jak to udělat, abychom se v situaci zorientovali? Která média sledovat a kterým se vyhnout? Jak zvládat neustálý nápor tragických zpráv v kontextu všedního dne? O všechny tyto aktuální otázky těchto dní se s vámi ráda podělí redaktorka Hana Svanovská, a to v Noční lince v pondělí 14. března ve 22.30.

S pedagožkou mateřské školy a maminkou Lenkou Řezníčkovou budeme ve čtvrtek 17. března hovořit o tom, jak o složité situaci a palčivých otázkách komunikovat s malými dětmi. Co můžeme udělat, aby se nebály? Jakým způsobem jim poskytovat a filtrovat dostupné informace v době, kdy není možné, aby o tématu „válka“ ve společnosti nezaslechly? Pořad olomouckého studia naladíte ve 22.00.

Putinovo Rusko vede válku na Ukrajině aby, podle vlastních slov, osvobodilo Ukrajinu od nacistů. Putin se tak ve svůj prospěch dovolává historie Druhé světové války, k níž patří nacismus a tragédie holocaustu. Co si o tom myslí Židé, kterých se tato historická zkratka dotýká? Co se děje v židovských komunitách na Ukrajině, jak vnímají pokusy izraelského premiéra Naftaliho Bennetta o vyjednávání s Putinem? Na to se ptá Petr Vizina v pořadu Za 5 pět poslouchejte ve čtvrtek 17. března od 16.00.

Charita svatého Alexandra sídlí od roku 2001 v areálu bývalé šachty Alexandr v Ostravě-Kunčičkách. V chráněných dílnách pracují převážně hendikepovaní zaměstnanci. Další důležitou oblastí činnosti je odborné poradenství pro osoby se zdravotním znevýhodněním, chráněné bydlení a podporované zaměstnávání. Redaktor ostravského studia Antonín Žolnerčík chráněné dílny navštívil a k mikrofonu si pozval nejen ředitele Josefa Stoklasu, ale i zaměstnance stolařské a textilní dílny. O Charitě sv. Alexandra se více dozvíte v pátek 18. března ve 22.00.


Napínavý román běloruského prozaika Saši Filipenka Štvanice nabízí čtenáři velmi aktuální téma, jímž je manipulace veřejným míněním. Jeho hrdinou je novinář Anton Pjatyj, který v rámci své investigativní práce poukazuje na špinavé praktiky jednoho ruského oligarchy, zosobňujícího spojení kriminálního živlu s politickou a ekonomickou mocí. O titulu nám více prozradí Hana Svanovská v neděli 20. března od 13.30 v Knihovničce.

Další vydání pořadu Křesťan a svět bude tak trochu netradiční, protože nepůjde o portrét člověka, ale místa. Koncem ledna tohoto roku totiž uplynulo 300 let ode dne, kdy císař Karel VI. v zakládací listině povolil řádu alžbětinek zakoupení místa pro stavbu kláštera. A právě o tomto jubileu a činnosti alžbětinek jsme si povídali s Beatrix Sviezeny, vedoucí komunikace a marketingu Nemocnice sv. Alžběty. Rozhovor nabídneme v neděli 20. března ve 20.15.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest