katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 24. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 14. června v 18.00 mši svatou za nemocné přátelé posluchače z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve čtvrtek 16. června od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 17. června od 18.00 mši svatou z Manerova, celebruje P. Jan Hanák, v neděli 19. června od 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Slovo hrdina v souvislosti s válkou na Ukrajině jakoby získalo nový obsah. Ale kdo je dnes hrdina? Ten kdo bojuje za svou vlast? Nebo někdo jiný? V pořadu pražského studia představí v úterý 14. června od 20.15 redaktor Pavel Smolek dobročinnou organizaci Nábor Hrdinů, která motivuje lidi k tomu, aby se dali zapsat jako dárci kostní dřeně. Její zakladatelkou je mladá maminka Martina Chmelová. A právě s ní si budeme povídat o její motivaci a o tom proč je tak důležité aby se lidé dali zapsat do registru dárců.

Jaké a čí silné příběhy se odehrají na jevištích Národního divadla Brno v nové nadcházející sezóně? Othellův dialog s Bohem je pro něj jedním z nejsilnějších momentů Verdiho slavného díla, které se po třiceti letech vrací na operní jeviště Národního divadla Brno. Poprvé se s ním setkal už před třinácti lety. Jak bude vypadat v jeho režii nyní? A jak bude vypadat celá nová sezona 2022/23 druhého největšího divadla v zemi? Odpoví jeho ředitel Martin Glaser v pořadu Dopoledne s Proglasem s redaktorkou Alenou Šedivou ve středu 15. června od 9.00.

U příležitosti Světového dne dárců krve je připraven tematický folklorní týdeník. Tímto dnem si připomínáme všechny, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli darovat část sebe sama pro záchranu druhého člověka. Písně, které nabídne aktuální Folklorní okénko, v sobě ponesou alespoň zmínky o této vzácné tělní tekutině. Premiérový pořad na středu 15. června 16.55 připravila Magdaléna Múčková.

Druhý z řady živých koncertů klasické hudby z Koncertního studia Proglasu nabídne vystoupení Českého smyčcového dua manželů Lucie Hůlové a Martina Sedláka. Moderuje Štěpán Graffe – nový redaktor Proglasu pro klasickou hudbu. Těšit se můžete i na video na Youtube kanále Radia Proglas. Nenechte si ujít v pátek 17. června od 16.55.

Od 18. června vám nabídneme seriál O ctnostech, volně navazující na seriál O neřestech. I zde se bude redaktor Daniel Blažke bavit s P. Pavlem Kafkou. První díl bude věnován víře, dále se zaměříme na naději, moudrost, spravedlnost, statečnost a uměřenost. Poslouchejte každou sobotu od 18. června, vždy ve 20.15 nebo v repríze v neděli od 16.55.

Pod názvem Good Work se skrývá početná hudební skupina mladých lidí především ze severu Moravy a ze Slezska, dříve známá pod názvem Paprsky. Kapela, která si sama říká „otevřená pop gospelová skupina“, funguje už 25 let a pod současným názvem hraje od roku 2015. V pátek 17. června od 19.15 představí Anna Janočková její aktuální album Já s tebou počítám.

Naše první folková skupina Spirituál kvintet se sice po 60 letech existence s fanoušky rozloučila a už nekoncertuje, ale její písně si můžeme stále připomínat. V pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 18. června v 16.55 nabídne Milan Tesař ve zkratce průřez celou historií skupiny – od záznamu ještě čistě mužského Spirituál kvartetu z roku 1962 až po jednu z posledních studiových nahrávek z roku 2019. V pořadu si také představíme nejdůležitější osobnosti, které Spirituál kvintetem prošly.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář