katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 19. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 8. května bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 9. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina za podporovatele hnutí Mary`s Meals, ve čtvrtek 10. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 14. května v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunce k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Studentský dokument MUNI o semknuté skupině historického šermu a debata s autorkou Martinou Jánovou. Co láká mladého člověka na historii vojenství sedmnáctého století, jednom z nejkrvavějších období evropských dějin? Proč převlékání do historických kostýmů, proč bydlení v dobových stanech.. k čemu je dobré vracet se do dávno minulých dějinných událostí? Jaký vliv na to mají kamarádské vztahy členů skupiny? Nedružili by se stejně, i kdyby se potkali ve skupině pořádající třeba indiánské tábory? Jak podstatné je pro tuto semknutou skupinu kamarádů odívání se do barokních reálií? S autorkou dokumentu Martinou Jánovou, která ve skupině nechala kus svého srdce, stejně jako našla svého manžela, debatuje Jan Hanák v pondělí 8. května od 22.00.

V pořadu se seznámíme nejen se Sekulárním řádem sv. Františka, ale především s celostátní národní Nevolební kapitulou, která probíhala 29. 4. – 1. 5. 2023 na Vranově u Brna. Dozvíme se, proč byla svolána, co bylo jejím cílem, proč se jí také říká „rohožková“ a odkud se vzala její inspirace. Zodpovíme si rovněž otázku, zda je v tomto řádu přítomna demokracie, kdo se kapituly účastní a s čím účastníci kapituly odjíždějí. Poslouchejte Radioreport v úterý 9. května od 20.15.

Vzpomínky překladatelky a příležitostné fejetonistky Taťány Lukešové v sobě skrývají celou tragiku 20. století s jeho hrůzami i nadějemi. Do života ženy, po mamince pravoslavné Rusky, po tatínkovi Židovky, se vejde jak kulturní svět první republiky i idylické dětství obklopené láskou, ale také ztráta téměř všeho, výslechy na gestapu, vyloučení kvůli židovskému původu, skrývání se a ponižující rasové testy. Je to život, do něhož skrze manžela, filmového architekta Rudolfa Lukeše, vstoupil svět divadla a filmu, velká láska i významné osobnosti včetně britské královny. Autobiografický příběh Taťány Lukešové načetla Adriana Růžičková. Čtení na pokračování zachytíte od úterý 9. května vždy v 11.00 a ve 21.30.

Bubeník Martin Novák, ostravský rodák a berlínský žák fenomenálního Johna Hollenbecka, vstoupil do světa hudebního profesionála jako jazzman, kterým se stále cítí být – ale už je dávno rozkročen napříč hudebními žánry. Dlouholetý parťák Davida Dorůžky rád a často spolupracuje i s kytaristou Josefem Štěpánkem nebo multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Znát ho můžete z kapel Lanugo, jako sidemana Jany Kirschner, Lenky Dusilové, Tiburtina Ensemble, Sarah & The Adams i dalších; v současnosti nejčastěji jako bubeníka s Robertem Křesťanem a Druhou Trávou. Více se dozvíte v Čaji do páté ve čtvrtek 11. května od 16.00.

Rozhovor s Marií Krčkovou, zdravotní sestrou interní kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, a Ivou Valentovou, koordinátorkou paliativní péče v Domově pro seniory Kosmonautů a koordinátorkou dobrovolníků Ženského vzdělávacího ústavu Vesna v Brně. Jak zdravotní sestru dovedla práce na gynekologii a setkání s potraty k doprovázení umírajících? Co si počít se smutkem? Jak lze dosáhnout smíření? A má být smíření doprovázeno pozitivní emocí? Jak pomáhá víra, že smrt nemusí být definitiva? Jak se ubránit manipulacím z těch nejhorších, totiž vedených v dobré víře? Doprovázet znamená jít kousek za doprovázeným, tvrdí Marie a Iva, stejně jako to, že v oboru tak důležité dobrovolnictví určují dvě slova: dobrá vůle. Připravil Jan Hanák. Nenechte si ujít pořad Za kostelem v neděli 14. května od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář