katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 21. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 22. května bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 23. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 25. května v 18.00 mši svatou z kaple bývalé káznice v Brně-Cejlu, v pátek 26. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 28. května v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunce k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

V Jablonci nad Nisou probíhá ražba mincí, které se využívají pro běžné placení (oběživo) a také investičních či pamětních zlatých a stříbrných mincí a medailí. Jak ražba probíhá? Kolik lidí celkem v České mincovně pracuje? Je investování do zlata a stříbra dobrou variantou ochrany finančních prostředků a je vhodné pro každého? Jak Česká mincovna oslaví výročí 30 let od svého vzniku? Na tyto a další otázky odpoví v reportážním rozhovoru šéf marketingu a komunikace České mincovny Jaroslav Černý v pondělí 22. května od 20.15.

Studentský dokument MUNI o kamarádstvích vzniklých při studiu v zahraničí a debata s autorkou Michaelou Červenkovou. Mezinárodní studenti. Proč odcházejí? Co hledají? Chtějí se vrátit? Co jim chybí? Mají nezkrotnou touhu cestovat a poznávat nové? Nebo utíkají od starého? Jak v nich a jejich rozhodnutích hrají motivy svobody, strachu, očekávání, změny, samoty? S autorkou dokumentu Michaelou Červenkovou debatuje v pořadu GenZ v pondělí 22. května od 22.00 Jan Hanák. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Se svými pohledy, svou vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte.

Olomoucká malířka Tereza Tomáštíková se věnuje komiksové kresbě, malbě na plátno i malbě interiérů, její dílo tak můžeme spatřit v několika olomouckých kavárnách. Její tvorbu nejsilněji poznamenal boj s bipolární afektivní poruchou. Právě tomuto tématu se věnuje nejen ve svých malbách, ale také jej reflektuje a detabuizuje skrze sociální sítě a YouTube kanál s názvem TeryllArt. Více se dozvíte v Radioreportu ve čtvrtek 25. května od 20.15.

Rozhovor s Vladimírem Hauserem, hercem celoživotně spojeným s Divadlem Husa na provázku, které o něm píše, že Láry, což je jeho letitá přezdívka, je "zkušeným a spolehlivým hráčem s uhrančivým pohledem a silně vyvinutým smyslem pro spravedlnost. Pochází z rodiny se vztahem k amatérskému divadlu, na konzervatoř se však dostal zejména přes recitační soutěže. Bezprostředně po jejím absolvování se v Procházkově síni Domu umění zapojil do divadelní tvorby tehdejšího Divadla na provázku. Stěžejním a oblíbeným členem jeho souboru zůstává dodnes. Když právě nehraje, čte, doma nebo v rozhlase, rád popíjí s manželkou kávu, poslouchá Pink Floyd i zpěv ptáků. Chtěl by mít schopnost zhypnotizovat celé lidstvo, tají však, za jakým účelem. Hrdě přijímá nálepku pravdoláskař. Na Provázek se uvázal v roce 1973." Co dodat? Má dceru farářku. Třeba tak. Připravil Jan Hanák. Týdeník Za kostelem naladíte v neděli 28. května od 20.15.

Soaré připomene 190. výročí narození Johannesa Brahmse. Kompoziční styl tohoto slavného německého skladatele osobitě propojuje tradiční hudební formu s jedinečným uměleckým výrazem, který se vyznačuje dramatickou ale i lyrickou náladou. Johannes Brahms po sobě zanechal rozsáhlé dílo, včetně symfonií, koncertů nebo vokálních a klavírních skladeb. Pravidelný pořad o klasické hudbě bude zaměřený na Brahmsovu komorní tvorbu. Můžete se těšit na ukázky z prvního smyčcového kvartetu, ze smyčcového kvintetu opus 111, z klarinetového tria a kvintetu, z klavírního tria opus 101 a z houslové sonáty číslo 3. Měsíčník pro příznivce klasické hudby uslyšíte v neděli 28. května od 21.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář