Hitparáda křesťanský HIT měsíce vznikla v dubnu tohoto roku. Cílem hitparády je propojení křesťanských webů a propagace křesťanské hudby, která je kvalitní ale málo známá. Hitparádu pořádá občanské sdružení KrNet ve spolupráci s křesťanským internetovým obchodem GIMEL - divize Rosamusic, s. r. o.

V hitparádě je každý měsíc nominováno deset písniček, ke kterým je k dispozici minutová ukázka. Každý kdo hlasuje, může vyhrát jednu z hodnotných cen - CD na které je mimo jiné písnička pro kterou hlasoval nebo slevy na nákup křesťanské produkce. Pro zvýšení pravděpodobnosti výhry je možné hlasovat na více soutěžních místech. Pro květen jsou to: GIMEL.cz, SignáLy.cz, Katolik.cz a nově ChristNet.cz.

V prvním soutěžním období hlasovalo celkem 154 lidí, kteří zaslali celkem 177 platných hlasů. Na prvních místech se umístili tyto písničky:

1. VeKa: Zase k Tobě volám
2. Otcovy děti: Řeka
3. Hillsong: Search Me, O God

Tyto tři písničky postoupili podle pravidel do dalšího soutěžního období, do kterého přibylo těchto sedm písniček:

1. Superhero: Break 
2. Agapé: Chválu vzdejte Hospodinu 
3. Delirious?: Majesty 
4. Ram Adonai: Nechci zapomenout 
5. Sonicflood: Open The Eyes Of My Heart 
6. Jars Of Clay: Sunny Days 
7. Paprsky: Ty jsi náš 

Kromě nových písní se od tohoto soutěžního období mírně změnila i pravidla - do slosování o hodnotné ceny se zařadí každý došlý hlas (doposud byl do slosování zařazen pouze ten, který byl pro vítěznou písničku).

Více na oficiálních stránkách hitparády.
Petr Handlar

Vice informaci na Texty, články, promluvy