Katolik.cz vyhlašuje Adventní sbírku na podporu neziskové organizace BAKHITA

Web Katolik.cz vyhlašuje již tradiční Adventní sbírku. V minulých letech jsme vybírali peníze na budování studní v Kongu, na Papežská misijní díla, na Centrum naděje a pomoci - CENAP, na křesťanské časopisy, na nový kostel, také na traktory pro Tanzánii, také na postiženého Danečka, který díky této sbírce mohl absolvovat (jinak finančně nedostupnou) léčebnou terapii a loni na pořízení výtahu pro stacionář "Ruka pro život" o.p.s.

Přispět můžete zde !

Letos jsme se rozhodli podpořit neziskovou organizaci BAKHITA o.p.s., což je nezisková organizace, zaměřená na pomoc rodinám na cestě od různých forem moderního otroctví, k životu v plnosti a svobodě, respektující jedinečnou důstojnost a hodnotu každého člověka. Jejich pomoc se zaměřuje na řešení konkrétních krizových situací, následnou pomoc a prevenci. Díky absenci rodiny a devastaci blízkých vztahů, zůstávají lidé po dramatických životních situacích sami - opuštěné maminky bez prostředků, po domácím násilí, po utajených porodech, extrémní chudoba, nemoc, oběti různých forem moderního otroctví, ....

Díky tomu, že BAKHITA má svůj sklad s oblečením, domácími potřebami, potravinami,... může těmto lidem pomoci. Toto by však nebylo možné bez Boží pomoci a dárců.

Bakhita se snaží, aby potřebný zakusil, že není sám, a že jeho život i situace má naději. Více o konkrétní pomoci najdete zde a také různá svěděctví lidí, kterým byla konkrétní pomoc poskytnuta.

Princip sbírky je stejný jako v minulých letech – pokud chcete přispět, vyplňte prosím k tomu určený formulář (viz. odkaz níže). Zde si také zvolte, zda potřebujete potvrzení pro daň. Přispívá se přímo na účet sdružení.

Přispět můžete zde !

Každý, kdo přispěje částkou alespoň 400 kč dostane od nás dárek, ve formě dárkového CD a látkovou tašku BAKHITA a nad 1000 kč zasíláme tričko BAKHITA, které si vyberete.
Již tradičně posíláme zájemcům dárkové CD s programy (Liturgický kalendář, Rodinné pexeso). Letos poprvé s instalačním balíčkem liturgického kalendáře pro Android (mobil, tablet) na více let dopředu (2-5 let)


Osoby, firmy či sdružení, které přispějí na tento projekt větší částkou (nad 5000 kč) mohou od nás obdržet zvláštní poděkování, a to formou článku, zprávy či banneru (po individuální domluvě).

Děkujeme za Vaši ochotu a štědrost.Jediným příjmem Bakhity jsou dary lidí, kteří mají otevřené srdce. Prosíme o finanční podporu a velmi si vážíme pravidelné pomoci, která nám umožňuje sloužit lidem v krizové situaci, zasílat balíky potřebným maminkám, zaplatit nájem, benzín, telefony, ….
Rádi vystavíme potvrzení o daru pro daňové účely. Bakhita nemá placené zaměstnance.

Touto cestou Vás prosíme, abyste poslání Bakhity šířili ve svém okolí, a tak budeme společně moci přinášet světlo do mnoha životů.

Mojžíš měl zapálené srdce a pomohl vyvést svůj lid z otroctví.
Děkujeme za vaše srdce.

Pavla Pilerová
www.bakhita.cz

Petr Handlar

Vice informaci na Texty, články, promluvy