Katolik.cz vyhlašuje Adventní sbírku na podporu charitativní organizace Mary’s Meals

Web Katolik.cz vyhlašuje již tradiční Adventní sbírku. V minulých letech jsme vybírali peníze na projekty, organizace či potřebné osoby v České republice i v Africe.

Přispět můžete zde !

Letošní podpora je pro Mary’s Meals což je mezinárodní charitativní organizace, která se zabývá projekty školního stravování v nejchudších zemích světa.

Myšlenka je jednoduchá: zajistit dětem jedno hodnotné jídlo denně v místě jejich vzdělávání s cílem přivést chudé děti do školních tříd, aby získaly vědomosti, které jim v budoucnu mohou pomoci vymanit se z chudoby.

Více než 60 milionů dětí na světě hladoví a nechodí do školy. Aby přežily, musí pracovat nebo žebrat. Přitom stačí tak málo.

Náklady na jídlo pro jedno dítě na celý školní rok představují pouhých 421 Kč.

Princip sbírky je stejný jako v minulých letech – pokud chcete přispět, vyplňte prosím k tomu určený formulář (viz. odkaz níže). Zde si také zvolte, zda potřebujete potvrzení pro daň. Přispívá se přímo na účet Mary’s Meals.

Přispět můžete zde !

Děkujeme za Vaši ochotu a štědrost.

Každý, kdo přispěje částkou alespoň 500 Kč dostane od nás dárek- knihu "Bouda, která krmí milion dětí" od zakladatele Mary’s Meals.

Mary’s Meal
www.marysmeals.cz

Petr Handlar

Vice informaci na Texty, články, promluvy