Úvod

Top  Next

Program „Rodinné pexeso“ je počítačovou hrou pro celou rodinu. Mohou ji hrát až 4 hráči současně – například tedy děti proti sobě, děti proti rodičům či rodiče s dětmi proti počítači. Při hře proti počítači si lze vybrat jednu z 5 obtížností (amatér, mírně pokročilý, pokročilý, profesionál a podvodník).

 

Rodinné pexeso umožňuje hrát nejen klasické obrázkové pexeso, ale také tzv. audiopexeso, kdy se místo otáčení obrázků přehraje část písničky. Program je koncipován tak, aby bylo možné maximum věcí přizpůsobit svému vkusu. Jsou tedy následující možnosti:

 

1. Obrázkové pexeso – klasické pexeso, kdy se po kliknutí myší na kartičku objeví obrázek. Jsou zde možnosti:

a) Dětské pexeso s náboženskou tématikou – obrázky, které jsou součástí instalace, tedy obrázky námi dodávané s programem (obrázky poskytlo Katechetické centrum v Brně)
b) Obrázky dle vlastního výběru – zde je možné si nadefinovat své vlastní obrázky – např. z rodinného fotoalba, fotky z přírody, zpěváky, auta… podle své fantazie

 

2. Audiopexeso – po kliknutí na kartičku se přehraje část písničky. Zde je možnost použít písničky námi dodávané, které jsou součástí instalace, nebo si zvolit své vlastní oblíbené písně:

a)Výběr dětských křesťanských písní – výběr dětských písní skupiny „Klauníci“ (vydavatelství ROSA)
b)Výběr písní dle vlastního výběru – je možné použít jakékoliv své písničky ve formátu .MP3

 

Nápovědu lze si zobrazovat dvojklikem myši na jednotlivých kapitolách vlevo (nebo kliknutím na ikonku knížky)